Як прищепити дитині любов до здорового способу життя?

Як прищепити дитині любов до здорового способу життя?Діти – наша маленька копія. У кожного малюка свій характер, свої смаки і переваги, які в майбутньому розвинуться в стійкі звички і погляди на життя. Але у маленьких діток є одна особливість: вони із задоволенням копіюють дорослих, і в першу чергу – маму з татом. Яку модель поведінки закладуть батьки, такими і будуть вчинки сина або дочки в дорослому віці.

Свідомі батьки це розуміють і своїми повсякденними вчинками і способом життя подають приклад дітям. Часто буває, що до народження дитини батьки вели активний спосіб життя: туризм, фітнес і т.д. І коли малюк підріс, можна знову поступово повертатися до спорту, але вже не вдвох, а втрьох. Як же відірвати дитину від комп’ютера і захопити активною діяльністю?

Правило 1: все робити разом

Просто «віддати в секцію» не вийде. По-перше, дитина сама повинна хотіти займатися тим чи іншим видом спорту, адже без бажання нічого не вийде. А по-друге, віддати щось можна, а ось змінити модель переваг – ні. І в пріоритетах телевізор залишиться на першому місці, їжа – на другому, а тренування займуть в кращому випадку третє.

Набагато краще залучати малюка в дорослі заняття: довгі прогулянки всією сім’єю, спільну ранкову гімнастику, велопрогулянки. Купити велосипед для дитини нескладно, а виїхати за місто на пікнік всім разом – величезне задоволення. Гарний настрій гарантовано!

Правило 2: їжа для розуму

Чому дитина сидить за комп’ютером? Там цікаво! Пишуть друзі та однокласники, постійно йде потік нової інформації, причому нескладної, яка потребує зусиль для осмислення. Активні заняття можуть здатися нудними, якщо їх не супроводжувати їжею для розуму. Що більше подобається дитині – тим і зацікавте: спостереження за рослинами і птахами під час прогулянки, розповідь про історичні події, що відбуваються в рідному місті (доведеться підучити історію), інформація про анатомію і фізіологію під час занять в спортзалі. Дитині має бути цікаво!

Правило 3: мотивація

Для самих маленьких особливої ​​мотивації не потрібно: однієї маминої (татової) посмішки і похвали досить для припливу ентузіазму. «Який ти сильний, прямо як тато!» – кращий стимул для малюка.

Чим старша дитина, тим складніше повинна бути мотивація (хоча похвала батьків потрібна завжди). Наприклад, дівчинка ходить на танці заради виступу, щоб бути в чомусь краще за інших, щоб спілкуватися з подружками-однодумницями. А ще заради красивої сукні, яку вона одягне! У хлопчиків більше розвинене бажання змагатися, і, якщо обраний вид спорту синові сподобається, далі проблем не буде: бажання перемагати – найкраща мотивація. І, звичайно, потрібно дивитися на тренера: він повинен володіти не тільки спортивними знаннями, а й бути хорошим дитячим психологом.

Ще раз потрібно наголосити: в дитячому віці закладається модель поведінки на все майбутнє життя. Якщо дитина бачить веселих і доброзичливих батьків, які люблять і поважають один одного, із задоволенням проводять разом вільний час і ведуть здоровий спосіб життя, то в майбутньому вона буде прагнути саме до таких же відносин з чоловіком або дружиною. Саме це вона буде вважати правильним і нормальним. Так що, як свідчить розхожий вислів, спорт дійсно може стати цілим життям, потрібно тільки раніше до нього привчити.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...