Як привчити дитину спати всю ніч

Як привчити дитину спати всю нічПедіатри стверджують, що коли дитина прокидається вночі – це нормально. Малюки вчаться обходитися тривалий час без їжі поступово, з віком. Наприклад, в 3 місяці дитина може спати близько 6 годин. До 2 років вночі прокидається приблизно кожен п’ятий малюк. Але іноді причиною нічних пробуджень є зовсім не їжа. Насправді зробити так, щоб ваш малюк спав всю ніч – у ваших силах. Досить дізнатися причини пробуджень і усунути їх.

Якщо ваша дитина прокидається вночі – зверніть увагу на її характер. Активні діти сплять дуже чуйно, можуть прокидатися від будь-якого шуму. Зазвичай таким дітям необхідно трохи часу, щоб відновити свої сили за допомогою сну, тому вони, як правило, встають рано вранці. Якщо у вас активний малюк, намагайтеся ввечері за кілька годин до сну грати з ним в спокійні ігри, читайте йому перед сном казки. Якщо дитина ще зовсім маленька, перед сном її можна трохи покачати, заспівати колискову.

Як вже зазначалося раніше, багато малюків прокидаються вночі, щоб поїсти. Однак, рано чи пізно приходить час коли необхідно відмовитися від нічних годувань – зазвичай це відбувається після того, як малюку виповнюється 1.5-2 роки. Якщо дитина їла грудне молоко або суміш, то не варто замінювати нічні годування подібною їжею – досить перевести її на питво, в ролі якого може виступати чай, сік або навіть проста вода. Таким чином, у малюка пропаде стимул прокидатися вночі.

Для малюка дуже важливо відчувати захищеність і те, що він не один. Тому коли укладаєте його спати, побудьте з ним поруч, погладьте його по спинці або просто розкажіть йому що-небудь. Або покладіть до нього в ліжко його улюблену іграшку, тоді малюк не буде відчувати самотності, коли він засинає один. У випадку якщо він завжди вимагає вашої присутності поруч – під час нічних пробуджень намагайтеся не кидатися відразу до дитини, потерпіть кілька хвилин, а потім підійдіть до нього, скажіть, що все добре і ви поруч. Іноді батьки навіть не встигають підійти – малюк засинає сам.

Якщо малюк прокинувся вночі – намагайтеся не розбудити його остаточно. Не варто брати його на руки, включати світло, голосно з ним розмовляти. Спокійно погладьте його, заспокойте, посидьте поруч з ліжком. Не варто при кожному пробудженні качати ліжечко дитини, щоб вона не звикала до закачування. Постарайтеся зрозуміти, чому прокинувся малюк – можливо, він мокрий або просто хоче пити, а може приснилося щось страшне.

Якщо вам важко визначити причину нічних пробуджень малюка самостійно – зверніться до педіатра. Розкажіть лікарю подробиці розпорядку дня дитини, її звички, особливості характеру та інше. Можливо, він дасть вам деякі рекомендації або, приміром, пропише заспокійливе.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...