Як привчити дитину до порядку

Як привчити дитину до порядку

Це питання, рано чи пізно, стає актуальним для кожного батька. Спершу здається, що малюк ще занадто малий, щоб прибирати за собою. Але йде час, іграшок на підлозі дитячої кімнати стає все більше і більше, а сил проводити по десять прибирань в день все менше і менше. І ось настає момент, коли тато й мама розуміють, що пора привчати малюка самому прибирати за собою. Але виявляється, що малюк зовсім не “горить бажанням» складати на місце іграшки та одяг. Що ж робити? Послухаємо поради фахівців.

Не пропустіть момент

Уявіть собі, що маленька дитина, ледь навчившись ходити, намагається пилососити в кімнаті або поливати квіти. Яка буде ваша реакція? Багато мам, тат, бабусь, в даній ситуації, спробують припинити доблесні спроби підростаючого покоління на корені. Ще б! Адже пилосос такий важкий, а воду зі склянки малюк може розлити на новий ламінат і т.д. В результаті після кількох таких невдалих спроб навести в домі порядок юне чадо раз і назавжди втрачає бажання займатися прибиранням. Тому дуже важливим моментом у вихованні дитини є заохочення його позитивних прагнень. Нехай від прибирання маленького годовасіка не буде ніякого толку. І можливо вам доведеться вчасно витерти калюжку під підвіконням. А хто сказав, що виховання це легко? Зате дитина буде і надалі намагатися допомагати батькам. І повірте, дуже швидко навчиться робити все правильно.

Головне – особистий приклад!

Можна скільки завгодно розповідати малюкові про необхідність розкладати речі по місцях, мити взуття після прогулянки або розвішувати одяг на плечики. Але якщо ви самі далеко не завжди дотримуєтеся подібних правил, то розраховувати на «розуміння» крихти теж не варто. Зверніть увагу на власну поведінку. Чи завжди ви кладете зубну щітку в шафку або, може бути, залишаєте лежати на бортику раковини? Прибираєте книги або журнали після прочитання на полицю або кидаєте біля крісла? А чи немає у вас звички «колекціонувати» немитий посуд на кухні? Все це, безсумнівно, дрібниці. Тим не менш, вони грають вирішальне значення в процесі виховання. Адже ви для дитини – найголовніший авторитет. Тому якщо хочете змінити поведінку спадкоємця в кращу сторону – почніть з себе.

Порядок насамперед

Для того щоб малюк вчасно і без нагадувань прибирав за собою, дуже важливо організувати місця зберігання для дитячих речей. Тобто будь-яка іграшка, одяг, взуття, книжка і т.д. повинна мати своє місце. Причому таке, до якого крихітка має легкий доступ. Якщо у вас є час, зробіть спеціальні наклейки для ящиків з різними речами.

Будьте послідовними

Малюки мають звичай відчувати батьківське терпіння на міцність. На жаль, вам доведеться зібрати всю свою мужність і не йти на поводу у маленьких провокаторів. Якщо ви вирішили, що малюк повинен сам роздягатися і вішати курточку на місце, так має бути завжди, незалежно від настрою малюка, наявності вільного часу та інших факторів.

Грайте

Тим не менш, не варто перетворювати прибирання в подобу вічної війни за чистоту і правильне поводження. Постарайтеся перетворити нудний захід в забавну гру.

Хто знайде більше іграшок

Якщо в кімнаті нікуди поставити ногу від розкиданих на підлозі речей, спробуйте організувати естафету зі швидкісного збирання іграшок. Не забудьте порахувати підняті речі і нагородити переможця.

Хто швидше впорається із завданням

Розділіть кімнату на дві частини. Для більшої наочності можна покласти посередині, як розділової смуги, скакалку або щось подібне. І на рахунок «раз, два, три», починайте прибирати.

А найголовніше правило: не забувайте хвалити малюка кожен раз коли він поклав свої речі на місце і зробив все як годиться!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...