Як привчити дитину на прогулянці гуляти пішки

Як привчити дитину на прогулянці гуляти пішкиНавчання ходіння – обов’язковий елемент розвитку кожної дитини. Але якщо до цього процесу в тій чи іншій мірі батьки зазвичай готові, то ось інша проблема часто стає для них несподіваною і тяжкою. Прекрасно вміючи користуватися власними ніжками дитина відмовляється це робити, не злазячи з батьківських рук. Як же привчити її до самостійності?

Єдиний вірний крок, який ви можете зробити при спробі привчити дитину ходити самостійно, – встати на його позицію. Чому він не хоче відриватися від вас або залишати улюблену коляску? Основних причин дві, і часто вони проявляються спільно. Коляска і ваші руки – комфортне, звичне, улюблене місце, де дитині зручно і добре, де їй не загрожують ніякі небезпеки. А що чекає її за межами? Незвіданий і таємничий світ, який може являти собою загрозу і нести малюкові засмучення. Навіщо ж залишати місце, де тобі добре? І навіщо йти туди, де з великою ймовірністю буде погано?

Як тільки ви зрозумієте логічність цих питань, вам стане ясно, чому ніякими домовленостями і погрозами привчити дитину ходити своїми ногами у вас не вийде. Це тільки посилює очікування неприємностей від того, що чекає попереду, тільки збільшує прагнення залишатися в комфортній зоні. Доведеться вдатися до іншого шляху – зробити те, що відштовхує, привабливим і цікавим.

Якщо говорити точніше, щоб дитина пішла сама, у неїо повинна з’явитися в цьому потреба. Ніякий інший спосіб в даному випадку не спрацює. Зробити неприємне приємним допоможуть елементи коханого і комфортного світу. Так, малюк набагато охочіше стане на свої ніжки, якщо неподалік з’явиться тато і покличе його. Починайте з найсильніших позитивних емоційних джерел, поступово переходячи до більш спокійних.

Використовуйте і свій авторитет, якщо малюк вже достатньо дорослий. Попросіть його принести вам залишений в пісочниці пакет, сходити і викинути у відро папірець. Показуйте дитині, що ви потребуєте її допомоги, що вона ваша підтримка.

Часто причиною відмови від самостійних прогулянок служить і проста втома. Але в цьому випадку краще просто зупинитися і відпочити. Звичайно, можна відговоритися браком часу і підняти малюка на руки. Але така поступка тільки віддалить вас від мети. Дитина буде знати, що варто їй сказати два магічних слова, як його тут же заберуть в безпечний та комфортний світ маминих обіймів. Звичайно, мама буде незадоволена і, можливо, навіть заматюкається, але ж це слова, а для дитини набагато важливіше практичні відчуття – тепло вашого тіла, підтримка рук.

Звертайте увагу і на одяг малюка. У товстих і незатишних комбінезонах йому може бути просто незручно пересуватися. Вибирайте комплекти, які захищають від негоди, в той же час залишаючи свободу рухам.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...