• Без категорії

Як привчити дитину до горщика? Кілька порад батькам

pryvchaemo-do-gorshchikaПривчати дитину до горщика можна різними методами. Це індивідуально як для батьків, так і для дитини. Але в будь-якому з випадків потрібно діяти дуже м’яко і індивідуально. Не варто лаяти малюка за осічки і недоліки. Не потрібно вимагати швидких результатів та успіху. Якщо ви будете вимагати швидких результатів, то дитина стане ненавидіти горщик, і його психіка отримає найсильніший удар.

Отже, що необхідно робити, щоб привчити дитину ходити на горщик:

1. Намагайтеся якомога частіше міняти малюкові підгузки, щоб він відчував чистоту, і щоб у нього з’явилася сильна неприязнь до брудних штанців.

2. Потрібно зловити момент. Якщо дитина регулярно ходить в туалет, то привчити її не складе труднощів. Просто коли дитина захоче в туалет, підставте горщик, і результат відразу з’явиться.

3. Ведіть спостереження за малюком. Визначте, яка у нього поведінка, перед тим як, покакати або попісяти. Якщо ви побачите знайомі рухи, то відразу ж ведіть малюка на горщик.

4. Коли дитина сидить на горщику, поговоріть з нею, розкажіть їй яку-небудь казочку.

5. Якщо ваша спроба виявиться вдалою, то неодмінно похваліть дитину. Після цього,вона буде намагатися ходити на горщик, щоб радувати своїх батьків. Але не варто дуже старатися з цією справою, бо дитина може відчути вашу слабину, і буде сідати на горщик просто так.

6. За успіх у цій справі можна похвалити дитину особливими іграшками чи наклейками.

7. У той час, коли ви будете навчати малюка, одягайте ті штанці, які будуть легко зніматися.

8. Коли дитина сідає на горщик, вимовляєте звуки, які б натякали йому на вчинення дії «а- а», «пісь-пісь». Це буде ефективно навіть тоді, коли малюк не встиг сісти на горщик. Через певний час, дитина зв’яже свої відчуття і буде сприймати ці звуки як керівництво до дії.

9. Якщо малюк усвідомлює, що від нього вимагається, то він регулярно буде ходити на горщик.

10. Якщо дитині близько 2-х років, і у неї немає відрази до брудних штанів, то можна залишити її голою на який-небудь час, щоб вона зрозуміла, що відбувається. Природно, що робити це можна тільки в теплому приміщенні.

11. Дитині може допомогти наочний приклад. Якщо у нього є сестри або брати, то покажіть йому, що вони ходять в туалет. Якщо таких прикладів поруч немає, то лікарі радять дорослим наочно показати це. Деякі батьки не погоджуються на це.

12. Сьогодні є спеціальні ляльки, які можуть ходити на горщик. Купуйте таку ляльку дитині, і вона зможе сама садовити ляльку на горщик, знімати з неї штанці. Лялька буде наочним прикладом.

13. Дуже важливо, щоб процес привчання до горщика був не нуждою, а захоплюючою грою. Підключіть фантазію. У центрі горщика можна скласти маленький кружечок, куди хлопчики будуть цілитися, або покласти кораблики, які маленький чоловічок буде топити.

Якщо метод не приносить відчутних результатів, то це навчання варто забути на деякий час.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...