Як прикрасити квітник своїми руками

Як прикрасити квітник своїми рукамиВідкритий простір біля приватного будинку без квітів безликий і не цікавий, тому квітник – ключовий елемент дизайнерського проекту будь-якого саду і гордість кожної хазяйки.. Для цього зовсім не обов’язково користуватися послугами професійного ландшафтного дизайнера. Головне – політ фантазії і хороший смак, а ще краще – знайти креативну ідею, і тоді ваш квітник заграє всіма барвами веселки, прозвучить яскравим акордом в композиції саду, а ви отримаєте величезне задоволення від виконаної роботи.

Прикрасити квітник своїми руками зовсім не складно. Існує безліч ідей вирішення цієї проблеми.

Підсвічування.

Наприклад, встановіть серед квітів садові світильники на сонячних батареях. Коштують вони зовсім недорого, але справлять приголомшливе враження, і ви зможете, час від часу, міняти їх розташування, щоб ваш квітник засяяв новими вогнями, виглядав зовсім по – іншому.

Можна розставити світильники по периметру квітника, позначивши цим своєрідну сцену, і – уздовж доріжок. Тоді ваш квітник щовечора буде представляти собою чудовий, барвистий спектакль, від якого не зможете відвести очей не тільки ви самі, але і ваші сусіди теж.

Топіари.

За допомогою топіари також можна відмінно прикрасити квітник. Наприклад, висадити в центрі квітника кущ бирючини і сформувати з нього красиву кулю.

Арабеска.

Прикрасити квітник своїми руками можна також, зробивши по його периметру або по кутах невелику Арабеску. Арабеска – геометричний візерунок із квітів і різних мінеральних матеріалів. Прекрасно підійде пісок, дрібна галька, крихта з цегли або граніту, гравій. Візерунок у вигляді завитків, листя або квітів виконується в арабському стилі. Для арабесок використовуються килимові рослини: як однорічні, так і багаторічні, а також газонна трава. За стилістикою тут буде найбільш доречний мавританський газон. Придбати насіння газонних трав, килимових рослин можна в будь-якому садовому магазині.

Дуже легко прикрасити квітник своїми руками, посадивши в ньому одну – дві екзотичні рослини.

Екзотичнимю у них може бути тільки забарвлення. Наприклад, чорний тюльпан або троянда рідкісного відтінку зроблять ваш квітник унікальним. Крім того, це може стати першим кроком до створення на ділянці колекції садових рідкостей.

Лабіринт.

Прикрасьте квітник, влаштувавши в ньому лабіринт з яких-небудь квітів. Наприклад, з ірисів. Для цього розмітьте територію, призначену для лабіринту у формі спіралі неглибокої борозни. Зробіть лунки, в які висадіть іриси. Тут потрібно пофантазувати з відтінками рослин. Можна посадити їх групами різних забарвлень по одній лінії або, можливо, в шаховому порядку, або у вигляді геометричних фігур, а також зробити лабіринт з ірисів одного кольору.

Непоганий спосіб прикрасити квітник – це створити сад однієї квітки.

Втім, сад однієї квітки можна влаштувати трохи по-іншому. У квітнику підбираються рослини одного виду – наприклад, астильба, тільки різних відтінків – від білого, кремового до червоного. Розташовують їх групами одного кольору або упереміж. Для створення подібних композицій чудово підійдуть лілії, лілейник, півонії, флокси, – прості, невибагливі рослини, щорічно і рясно квітучі, або жоржини і троянди – розкішні, чудові, але вимогливі до догляду квіти.

Огорожа квітника.

Огорожа також може служити вдалою прикрасою квітника.

Використовувати для цього краще натуральні матеріали. Квітник в стилі кантрі можна захистити низьким тином, вертикально укріпленими, грубо обробленими обрізками дощок, колод або березовими жердинами, що додасть квітнику сільський колорит, створить вільний, невимушений настрій.

Натуральний камінь для прикраси квітника теж буде цілком доречний. Квітник чітких геометричних форм можна захистити підпірною стінкою з цегли, злегка піднявши його над рівнем землі.

Доріжки.

Вони ніби не мають безпосереднього відношення до квітника, але з їх допомогою можна легко прикрасити квітник своїми руками, розділивши його красиво оформленими доріжками на невеликі фрагменти різноманітних форм: трикутники, квадрати та ін Розташувати цю композицію краще в парадній зоні ділянки – біля входу на ділянку або перед будинком.

Колона, піраміда або корона.

Ці модульні квітники користуються зараз великою популярністю. Для них необхідно спорудити металевий каркас: ящик і опору. У ящик висаджуються декоративні луки, герань, дельфініум, троянди: плетуться або флорибунда, майорець, люпин, а також іпомея, настурція, клематикс.

Переносні контейнери.

Прикрасять квітник також декоративні рослини, посаджені в контейнерах. Для контейнерів можна використовувати будь-які ємності, наявні у вашому розпорядженні. Необхідно їх лише красиво оформити.

В якості контейнерів підійдуть старі діжки, кошики, дерев’яні бочки, дерев’яні сани і візки, навіть стара лійка, чайник або самовар внесуть свій вагомий внесок у створення художнього оформлення квітника, створять романтичну атмосферу старовини, свій особливий колорит.

Ваша власна дизайнерська ідея.

Як прикрасити квітник своїми руками? Просто дайте волю своїй фантазії і насолоджуйтеся процесом.

Якщо покласти на землю глек, бідон, відро або дерев’яну діжку, зробивши попередньо відсипання з кольорової тріски або дрібної гальки, розпушити місце, призначене для русла, висадити розсаду однорічників – кращий варіант – петунії або настурції, то ви отримаєте чудовий кольоровий струмок, до того ж яскравий і ароматний. Цей струмок можна розмістити в квітнику або розташувати окремої композицією на газоні.

Мініатюрна садова скульптура.

В даний час садова скульптура стала самим простим і поширеним способом прикраси квітників. І, дійсно, коричневий капелюшок боровика, визирає з-під квітки або маленький гномик будуть виглядати несподівано і кумедно. Цікавим варіантом може бути кам’яний або дерев’яний стовпчик, з розташованими на ньому пісочним годинником або їх імітацією. У його підніжжя – кущ ялівцю і зарості хости. Дуже вдалим рішенням може бути спорудження мініатюрного колодязя або вітряка серед квітів.

Таким чином, прикрасити квітник своїми руками – це легко вирішуване дизайнерське завдання, з якою може успішно впоратися навіть початківець садівник, проявивши при цьому бажання, своє бачення прекрасного і трохи творчості.

Джерело: Интересный сайт про садовые ирисы.