Як приймати вітамін е

pregnant woman relaxing and enjoying life in natureВітамін Е добре відомий кожній людині. Часто його призначають вагітним жінкам в комплексі з іншими вітамінами або поодинці. Він захищає плід від несприятливих умов зовнішнього середовища. Без вітаміну Е клітини швидше піддаються пошкодженю, знижується їх імунітет.

Вітамін Е міститься в продуктах, багатих жиром. Найбільший його зміст відзначається в рослинних оліях (соняшниковій, оливковій, кукурудзяній). При цьому краще вживати їх без термічної обробки, у вигляді заправки для салатів, оскільки при нагріванні вітамін Е руйнується. Великий зміст даного вітаміну в горіхах, печінці, молоці, яйцях.

Вагітні жінки вітамін Е, як правило, приймають разом з полівітамінними препаратами («Компливіт», «Ундевіт», «Вітрум», «Алфавіт»). Вони задовольняють потребу у вітаміні організму жінки і зростаючого плоду в повному обсязі. Мінімальна добова потреба у вагітних жінок 8-10 МЕ. Якщо вагітність багатоплідна або існує загроза її переривання, вітамін Е призначають в більшому дозуванні (100-400 ME в добу).

Також вітамін Е випускається як окремий препарат вітчизняними та імпортними виробниками. Він різниться за концентрації вітаміну в одній таблетці.

Крім загрози переривання і багатоплідної вагітності препарат показаний при високих фізичних навантаженнях, порушення менструального циклу, захворюваннях м’язів і зв’язок, перевтомі, дерматозах, а також в літньому віці.

Вітамін Е протипоказаний людям, що страждають непереносимістю до компонентів препарату. Побічні ефекти від його прийому можуть бути наступними: нудота, блювання, діарея, алергічні реакції. Крім того, обережно слід застосовувати препарат людям, хворим на гіпертонію.

Не рекомендується тривалий прийом вітаміну Е у великих дозах. Його зазвичай призначають курсами по 2-3 місяці, якщо виникає потреба, то курс повторюють.

При високій концентрації вітаміну Е в організмі серйозних наслідків не виявлено, проте у людини можуть розвинутися діарея, нудота, підвищення кров’яного тиску.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...