Як правильно вибрати прорізувач для зубів?

детский интернет магазин Скільки радості в нашому житті з’являється з народженням малюка! Ми прагнемо балувати його всім, чим можна, прислухаємося до кожного звуку і здригаємось з кожного приводу. Народилася нова Людина! Але скільки ж невсипущої турботи потрібно їй. Одна з таких турбот – прорізування перших зубів.

Молоді мами не втомлюються ділитися своїми побоюваннями з приводу термінів прорізування зубів у їхніх чад. Як правило, ця подія відбувається у віці від 4-х до 9-ти місяців життя малюка, коли у нього починає нормально працювати шлунково-кишковий тракт, слинні залози. Інакше кажучи, природа дає команду починати прийом твердої їжі, і зуби починають різатися.

Процес цей звичайно болючий, і у дитини часто псується настрій, з’являється плаксивість, піднімається температура. Проростаючі зуби запалюють ясна, і дитина відчуває свербіж і потребу його задовольнити. Як їй це вдається? Кусанням, щоб хоч трохи збити біль в яснах.

В цей період вона може кусати все, що попадеться на шляху: руки, губи, іграшки, материнську груди. Причому чим твердіший предмет, тим краще. Спеціально для дітей такого віку і створюються іграшки, які дитина може безбоязно гризти – прорізувачі для зубів.

Прорізувачі – орієнтуємося в розмаїтті

В давні часи в якості прорізувачів для зубів застосовували безпечні з точки зору екології матеріали. Різноманітність була невеликою: дерево, тканина, а іноді і зовсім шматочок сала, загорнутий в марлю, щоб малюку було смачно чесати сверблячі ясна. Вони були досить великими, щоб дитина не могла їх проковтнути і задихнутися, але не такими, щоб їх не могли утримати маленькі дитячі ручки. Адже розвивати пальчики, а разом з ними і дрібну моторику рук теж треба!

Сучасний ринок швидко оцінив той факт, що молоді батьки будуть балувати малюків не шкодуючи коштів, і запропонував величезнний спектр всіляких дитячих товарів для немовлят. На жаль, безліч молодих батьків не дуже відповідально підійшли до питань вибору цих товарів, вирішивши, що раз товар є в магазині, то добрі дяді і тьоті з Мінохоронздоров’я вже провели всі їх випробування і готові заприсягтися на Біблії, що ці іграшки нешкідливі. Чи не тут-то було! Дуже важливо приділяти увагу тому, який саме прорізувач ви берете для малюка. А відрізняються вони один від одного за такими показниками:

Країна-виробник.

Фактично, більше половини дитячих товарів йде з Китаю, де про здоров’я малюків України не дуже-то і турбуються. Заради гарного зовнішнього вигляду товару виробники не соромляться додавати в них отруйні фарби, а як матеріал для іграшок йде синтетична хімія, аж до сполук ртуті. Не потрібно навіть говорити, до яких сумних наслідків це може призвести.

Треба сказати, що не весь китайський товар непридатний для малюка. Якщо він має заводське маркування і сертифікат якості, то побоювання марні. Крім того потрібно використовувати тільки ті виробники, імена яких давно існують на ринку, і чия репутація бездоганна. Особливо це стосується дитячих прорізувачів для зубів: адже їх дитина не виймає з рота. В цьому випадку якість прорізувачів не повинна викликати жодних сумнівів.

Матеріали, з яких виготовлені прорізувачі. 

Найчастіше у продажу зустрічаються прорізувачі з латексу і силікону. Латекс більш м’який матеріал, а тому більш еластичний і гнучкий. Існує думка, що такі прорізувачі не чинять поганого впливу на формування прикусу дитини, хоча і зношуються досить швидко. Однак і жорсткіший силікон не несе в собі дурного навантаження, якщо сам прорізувач виконаний в ортодентальній (анатомічної) формі. Зате його жорстка текстура прекрасно підходить для додаткових стерилізацій продукту.

Прорізувачі з наповнювачем і без. 

Дуже широко стали поширюватися прорізувачі зубів з гелем-наповнювачем, який охолоджує «робочу» поверхню іграшки, і своїм холодом приглушує біль від запалених ясен. Рішення просте і природне, адже, як стверджують лікарі, ніщо не може так добре знімати запальні процеси, як холод.

Щоб охолодити таку іграшку, досить помістити її на деякий час в холодильник, щоб термогель охолов. До речі, в якості наповнювача може виступати і звичайна дистильована вода.

Вартість прорізувача для зубів. 

Найчастіше вона залежить від популярності бренду, що представляє продукт. Заслужили на ринку збуту повагу і довіру покупців бренди виправдовують високу цінову планку, адже для здоров’я підростаючого малюка потрібно найкраще.

Термін придатності та використання прорізувача для зубів. 

Безумовно, термінам, зазначеним на упаковці варто приділяти особливу увагу, так як їх градація чітко залежить від їхніх можливостей.

Врахування стадії прорізування зубів малюка. 

Як відомо, зуби з’являються не одночасно, а мають в цьому відношенні суворий графік своєї появи на світ. Ось і виробники постаралися врахувати, для прорізування яких саме зубів зручний буде той чи інший продукт. Розрізняють:

– Прорізувач першій стадії, розрахований на полегшення появи передніх зубів малюка;

– Прорізувач другій стадії – для середніх зубів;

– Прорізувач третій стадії, призначений для появи задніх зубів.

Загальні вимоги до прорізувачів зубів прості: 

– Зручність утримування їх в руці дитини.

– Загальний обсяг іграшки повинен бути таким, щоб дитина не змогла її проковтнути або помістити в горло, але при цьому могла легко кусати.

– Ніяких шкідливих матеріалів і фарб.

– Поверхня іграшки не повинна бути занадто твердою, не повинна мати гострих кутів, небезпечних для можливого травматизму дитини.

Як відомо, найголовніший критик продукції – сам малюк. Буває, що прорізувач приходить йому до душі, і він із задоволенням «точить об нього зубки». А буває і навпаки – гарна іграшка ним повністю ігнорується, а в якості заміни влаштовує стандартна соска-пустушка. Або навіть будь-яка річ у будинку, на яку він покладе око. Піди розберися, що на думці у крихітного чоловічка!

У будь-якому випадку, діяти йому наперекір толку буде мало: потрібно його зрозуміти. А це можна зробити тільки тоді, коли батьки самі є чуйними і розуміючими людьми. Тому не турбуйтеся, якщо придбаний вами прорізувач НЕ викликав бурхливого захоплення. Можливо, є сенс придбати інший?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...