Як правильно вибрати блендер

Як правильно вибрати хороший блендерБлендер допоможе швидко і легко приготувати фруктове або овочеве пюре для малюка, подрібнити сир і часник, збити яйця. За функціональністю він, звичайно, не зрівнятися з кухонним комбайном, але він набагато ергономічніше.

Перед тим, як купувати блендер, в першу чергу, визначитеся з типом блендера. Існують стаціонарні й занурювальні блендери.

Типи блендерів

Якщо блендер потрібен для змішування коктейлів, то краще вибрати стаціонарний блендер. Такий блендер являє собою скляну або пластмасову чашу, на дні якої обертаються ножі. Він допоможе приготувати супи-пюре, овочеві і фруктові пюре для дітей, соуси, перемішати тісто, але головне завдання стаціонарного блендера – приготування коктейлів. А для більш зручного приготування дитячих пюре, подрібнення цибулі, горіхів, сиру, м’яса краще придбати ручний (занурювальний ) блендер. Такий блендер виглядає, як пластмасова нога, яку потрібно опускати в чашу або іншу ємність для подрібнення. У комплекті з занурювальним блендером часто йде чаша для збивання, подрібнювач для сиру, горіхів і м’яса, віночок для збивання яєць. Блендер можна занурити в будь-яку ємність для розминання або розмелювання продукту, а не тільки в прикладену чашу. Чим довше будете подрібнювати продукти, тим однорідніше вийде пюре.

Потужність

Потужність стаціонарних блендером може бути від 220 до 750 Вт Якщо ви хочете колоти лід і подрібнювати сирі овочі за допомогою блендера, то потрібна потужність 600-700 Вт, для подрібнення варених овочів і м’яких фруктів, а також збивання коктейлів можна купити блендер з меншою потужністю.

З заглибних блендерів варто вибирати моделі з потужністю не менше 300 Вт.

Швидкість

Кількість швидкостей у стаціонарного блендера від 2-х до 14-ти. Є блендери з плавним регулюванням швидкості, а є – з турборежимом, коли можна збільшити швидкість на нетривалий час.

Занурювальний блендер може мати від 2-х до 15-ти швидкостей. Рекомендують вибирати моделі, у яких не менше трьох швидкостей.

Чаша стаціонарного блендера

Об’єм чаші може бути 1-2 літра. Варто звернути увагу на те, що корисний об’єм глечика на 200 мл менше. Чаша може бути зроблена зі скла або пластику. В кожному випадку є і плюси, і мінуси. Пластик може подряпатися, стати каламутним і ввібрати запахи продуктів, але така чаша легше. Існують моделі з високоякісного пластику, який довго не мутніє, не фарбується і не вбирає запахи. Скляна чаша не дряпається, не темніє, але вона важка і може розбитися.

Безпека та очищення стаціонарного блендера

Очищення, безпека – ще два параметри, які важливі при виборі стаціонарного блендера. Стаціонарний блендер може бути оснащений функцією автоматичного очищення або можливістю розбирати глечик і виймати ножі при митті. Це гарна функція, оскільки стаціонарний блендер важко мити і можна поранитися. У деяких моделях блендерів є функція блокування при неправильній збірці, що важливо, якщо в будинку є маленькі діти.

Матеріал корпусу і форма ручки занурювального блендера

Корпус занурювального блендера може бути весь зроблений з пластику (крім ножів і віночка), або ж мати металеві насадки і пластикову ручку. Металеві насадки важчі і дорожчі, але вважаються міцнішими і не бояться високих температур.

При покупці занурювального блендера добре б потримати його в руці, щоб зрозуміти, чи зручний він для вас. Раптом він дуже важкий або величезний для вашої руки, а тримати занурювальний блендер потрібно тримаючи його у повітрі. Зручно, якщо ручка прогумована, щоб блендер не вислизнув з руки.

Додаткові насадки

У комплект занурювального блендера можуть входити додаткові насадки. Це впливає на ціну, тому перед покупкою потрібно задуматися про те, які насадки вам важливі, а які будуть лишніми. Найчастіше в комплекті з блендером можуть йти:

  • подрібнювач – невелика чаша з подвійним ножем всередині, за допомогою якої можна подрібнити сир, горіхи, моркву, картоплю, м’ясо, часник і цибулю. Чаша невелика, тому багато продуктів подрібнити не вдасться, та й при подрібненні м’яса блендер швидко починає перегріватися (для постійного подрібнення м’яса краще придбати м’ясорубку).
  • віночок для збивання яєць – дуже корисна річ, якщо у вас немає міксера, та й при наявності міксера іноді простіше скористатися віночком.
  • вакуум-насос, який відкачує повітря з спеціальних контейнерів і дозволяє зберігати продукти тривалий час. Контейнери входять в комплект, але їх можна придбати і окремо. На кришці деяких контейнерів знаходиться календар, де можна відзначити дату запечатування.

Блендер – це та техніка, яка може полегшити життя, особливо молодим мамам. Адже за допомогою нього економиться час і страви для малюка готуються швидше і якісніше.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...