Як правильно спати під час вагітності

son-vagitnist
Повноцінний нічний сон дуже важливий, тим більше він важливий для вагітних. Під час вагітності організм відчуває підвищені навантаження. Невипадково практично з перших тижнів вагітна жінка відчуває втому і непереборне бажання лягти і поспати. Хороший сон – один з надійних і дієвих способів для організму відновити свої ресурси.

На жаль, саме під час вагітності, коли хороший сон такий важливий для жінки, заснути і виспатися буває досить складно. Одна з причин – труднощі у виборі пози для сну. Зрозуміло, у кожної людини є свої улюблені пози, в яких він любить засинати. Але багатьом вагітним доведеться відмовитися на час від деяких поз для сну, через їх небезпечність для здоров’я майбутньої дитини або навіть самої майбутньої мами.

У яких позах спати не можна?

Поспішимо порадувати майбутніх матусь – приблизно тижнів до 12-ти можна дозволити собі спати так, як звикли. Але постарайтеся поступово відвикати від звички спати на спині або на животі – скоро вам так спати не можна буде.

З початком 2-го триместру варто припинити спати на животі – це стає все більш небезпечним для дитини. Адже, хоч малюк і добре захищений в животику у мами, але існує ризик його травмування. Та й чим більше живіт збільшується в розмірах, тим більше проблематично спати в такій позі. Вже до середини третього триместру це скоріше буде нагадувати гойдалки, а не комфортну позу для сну.

Також з початком 2-го триместру постарайтеся відмовитися від сну на спині. До початку третього триместру спати в цій позі категорично заборонено. Вже досить велика дитина і матка будуть тиснути на поперек, кишечник і пережимати дуже важливу вену, так звану порожнисту вену, яка входить в систему кровопостачання нижньої частини тіла. Так що спати на спині вже до середини 2-го – початку третього триместру не вийде. Ви відразу відчуєте себе погано – може початися запаморочення, почастішає серцебиття, знизиться тиск, почнуться проблеми з диханням, відчуєте оніміння кінцівок, порушиться кровопостачання нирок і плаценти. Тобто, малюк буде відчувати недолік кисню, про що він вам відразу повідомить, почавши посилено штовхати і брикатися.

Якщо вві сні відчуваєте дискомфорт, або малюк почав посилено штовхатися – міняйте позу!

Яка поза найбезпечніша?

Сучасною медициною найбезпечнішою для вагітних позою вважається поза, лежачи на лівому боці. У цьому випадку ніщо не перешкоджає нормальному кровообігу, плід не тисне на печінку, не болить спина.

При поперечному передлежанні, медики радять спати на тому боці, де розташована голова дитини.

Під час ночі лікарі радять міняти позу і перевертатися з боку на бік приблизно 3-4 рази.

Що може допомогти заснути?

Якщо не вдається виспатися, то допомогти прийняти зручну позу і виспатися можуть звичайні подушки. Завжди тримайте біля себе м’які подушки різних розмірів. Одну подушечку можна розмістити під поперек, другий під животик, ще одну – між колін. При цьому, якщо ви лежите на лівому боці, витягніть ліву ногу, а праву – зігніть. Якщо на правому боці, то витягніть праву ногу, а ліву зігніть.

Якщо дозволяють фінансові можливості, то можна купити спеціальну подушку у вигляді підкови для вагітних. До речі, вона потім допоможе і при годуванні малюка. Таку подушку можна і зшити самій.

Комфортного Вам сну!

Сны со вторника на среду

Как известно, сны имеют способность сбываться. Это способность нашего мозга предвидеть будущие события на основе имеющейся жизненной информации. Так как на середину рабочей недели наш мозг входит в пик своей активности, то сны со вторника на среду имеют наибольшую вероятность сбыться. Поэтому после пробуждения постарайтесь не забыть что вас снилось в эту ночь и проанализируйте полученную информацию от вашего подсознания.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...