Як правильно прати і прасувати дитячий одяг

Як правильно прати і прасувати дитячий одягОдна з найбільш хвилюючих для молодих мам тем – прання і прасування дитячого одягу, постільної білизни та інших необхідних аксесуарів. Чим можна прати повзунки і пелюшки? Як виводити плями, де краще сушити, і чи потрібно все пропрасовувати праскою?

Пропонуємо вам кілька корисних порад, які, можливо, дадуть відповіді на частину цих запитань і навіть допоможуть деяким мамам налагодити свій побут.

Як правильно прати і прасувати дитячі речі

Перш за все, в сучасному світі існують два підходи до прання і прасування дитячих речей – назвемо їх «натуральний» і «технологічний».

Тому кожна мама сама вибирає, що їй ближче – користуватися тільки натуральними засобами або спробувати використовувати наявні сьогодні на ринку спеціальні дитячі порошки, пом’якшувачі і засоби для виведення плям. Втім, ці два види можна і чергувати.

Якщо ви – прихильниця «технологічного» підходу, то пам’ятайте, що для замочування і прання дитячих речей потрібно користуватися тільки дитячими миючими засобами. Вони створені на основі звичайних порошків, пом’якшувачів та відбілювачів, але мають більш низький вміст шкідливих для дітей хімічних сполук і менш алергенні.

Але яким би не бува ваш «вирішальний голос», все одно вибір за буде за малюком. При використанні будь-якого хімічного засобу необхідно стежити за реакцією дитини – якщо виникне висип або інші ознаки алергії, то все одно доведеться міняти дитячий порошок, переставати користуватися дитячим пом’якшувачем або взагалі переходити на дитяче мило.

У будь-якому випадку, при придбанні чистячих засобів варто уважно ознайомитися з їхнім складом, а перед пранням – прочитати на бирках вказівки по догляду за тією чи іншою деталлю дитячого гардеробу.

Отже, кілька порад з приводу прання і прасування дитячих речей:

1. Як виводити плями?

Плями на постільній білизні в Україні та одязі, слинявчиках і пелюшках жінки традиційно відразу замочували в холодній воді з дитячим милом, що, як виявляється, є найкращим засобом для збереження тканини та запобігає в’їданню плями.

Якщо пляма не зійшла, то після запирання його можна до основного прання замочити на кілька годин у холодній воді з дитячим милом або з дитячим порошком. Справитися з особливо «шкідливими» плямами допоможуть або один з дитячих плямовивідників, або народні засоби.

Намагаючись вивести пляму, не використовуйте для синтетики склади на основі ацетону, а для натуральних тканин – на основі соди. Плями від крові запирайте тільки в холодній воді!

Нашатир, гліцерин, сіль, сода, горілка, лимонна кислота, змішані з водою або один з одним, – все це теж може допомогти вивести плями від чаю, фруктів, молока, трав’яного соку, деяких видів фарб і ручок.

Якщо пляма від соку або ягід зовсім свіжа, спробуйте поливати тканину окропом, розтягнувши над ванною або тазком (але не класти в таз, щоб не «замочувати» в окропі і не пошкодити тканину).

З плямами від сечі і калу найкраще боротися простим запирання і замочуванням – якщо зробити це відразу, то слідів на білизні не залишиться.

2. Як прати?

При машинному пранні рекомендується використовувати спеціальні дитячі порошки на хімічній основі або порошки з мильною стружкою. Натерте в домашніх умовах мило годиться тільки для ручкою прання, так як може привести до поломки пральної машини.

При ручному пранні найкраще використовувати дитяче мило або мильну стружку, так як будь-який хімічний порошок шкідливий для шкіри рук. Треба відзначити, що дитяче мило, в принципі, нешкідливе і звичайно не викликає алергії.

Що стосується пом’якшувача, то дерматологи вважають, що звичайний ароматизований пом’якшувач може викликати алергію, і до трьох років не рекомендують його використовувати. Однак існують такі дитячі пом’якшувачі, що якщо у дитини на них немає алергії, то ними можна користуватися, та й білизна потім буде легше гладити.

З іншого боку, деякі мами віддають перевагу в якості натурального пом’якшувача додавати в прання білий оцет (до половини склянки). Він не тільки пом’якшує тканину, але ще видаляє каташки і знижує шкідливий впливу прального порошку на дитячі речі. Оцет добре підходить дітям, чутливим до миючих засобів, до того ж, він є і непоганим засобом для виведення плям для запирання.

Прати дитячі речі можна при температурі від 40 до 60 градусів, залежно від типу тканини і ступеня забруднення – звичайно, за умови, що після прання білизну і одяг малюка проходять термічну обробку (прасування або сушку в сушильній машині при високій температурі). Це необхідна умова для одягу для дітей до року.

Особливо брудні бавовняні речі і пелюшки можна іноді прати і на 90 градусів, але це погано позначається на тканині – краще попередньо запирати і замочувати.

3. Як сушити і прасувати?

З приводу сушки і прасування в сучасному світі думки розділилися. Комусь спокійніше по-старому ретельно прасувати всі дитячі речі з двох сторін, хтось гладить тільки з одного боку, а дехто воліє не гладити зовсім.

З цього приводу можна сказати одне – мінімум до року важливо, щоб одяг і білизну дитини проходили термічну обробку після прання (а в разі інфекційних або грибкових захворювань, або глистів це важливо в будь-якому віці).

Тобто, якщо дитина здорова, то після прання його речі можна гладити праскою, а можна і просто висушити в сушильній машині при високій температурі. Звичайно, якщо вам важлива естетична сторона питання, то гладити доведеться в будь-якому випадку.

А якщо у малюка – інфекція, грибок або глисти, то необхідно після кожного прання пропрасовувати його одяг та постільну білизну з двох сторін. Також прасування рекомендується для дитячих речей, які сохнуть не в сушильній машині, а на відкритому повітрі.

Кольоровий одяг, синтетику і шерсть найкраще сушити не на сонці, а в тіні, а вовняні речі – не вішати, а розкладати, щоб не розтягнулися занадто.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...