Як правильно носити немовля

Як правильно носити немовляДосить часто новоспечені мами не можуть відразу взяти свого малюка правильно – беруть з побоюванням і обережністю. Адже він такий маленький і тендітний. Звичайно, з часом навик носіння дитини приходить з досвідом. І через тиждень молода мама вже зі спритністю може взяти дитину, не боячись нашкодити йому.

Але хочеться відзначити, що від того, як ви носите малюка, залежить розвиток м’язового апарату і ріст скелета новонародженого. Неправильне положення новонародженого на руках дорослої людини може привести до таких неприємних наслідків, як: сколіоз, ненормальні вигини хребта, зниження м’язового тонусу, відставання моторного розвитку дитини і навіть вроджений вивих кульшових суглобів. На Заході є навіть така наука – хендлінг.

Наступні правила допоможуть зрозуміти, як правильно носити грудничка.

1. Якщо однією рукою тримати тіло дитини, а іншою – його голову, то велика можливість пошкодження шийних хребців в результаті несинхронного руху рук. Тримати дитину слід, підтримуючи корпус малюка в області грудної клітини. Ніжки і ручки малюка не повинні висіти, стежте за тим, щоб вони були згруповані. А ось голівку немовля в змозі тримати сам з самого народження, хоч і невміло.

2. Новонародженого не варто носити спиною до себе, йому ще необхідний мамин запах. До того ж, дитина може просто злякатися.

3. Носити дитину можна і потрібно в різних позах, так зручно і матері, і дитини.

Найпоширенішими способами носіння немовляти є наступні:

– Класична поза. Голова грудничка знаходиться на ліктьовому згині руки матері. Ця поза дуже зручна при годуванні груддю.

– З 3-4 місяців можна спробувати спосіб носіння дитини на стегні. Цей спосіб значно знижує навантаження на руку матері, тому його використовують і в носінні досить підрослих діточок.

– Виконуючи нескладну роботу по дому, грудничка можна тримати «стовпчиком», притримуючи однією рукою. Активне використання цього способу зазвичай починається після того, як дитині виповниться місяць, коли дитину зацікавлює навколишнє оточення.

– Для довгого носіння підходить спосіб, званий «з-під мишки», коли дитина лежить на маминій руці, а його вага припадає на стегно матері.

– Коли малюк почне тримати голівку, і шийні хребці у нього зміцніють, можна носити дитину, як би саджаючи на руку матері.

Говорячи про носіння грудничка, неможливо не сказати про слінг, тому що це – найбільш зручний спосіб носіння новонародженого, при якому зручно і матері, тому що звільняються руки, і дитині, яка знаходиться в безпосередній близькості до матері. Відомо, що дитина, яка якомога більше перебуває на руках у матері, буває спокійною і врівноваженою. Основними способами, які застосовуються для носіння новонароджених в слінгу, є «колиска» і «стовпчик».

Фото з сайту: www.mamovediya.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...