Як правильно зробити дизайн квартири – 10 принципів

Як правильно зробити дизайн квартири - 10 принципів

Ваш Дім або Квартира – Ваша фортеця. Те місце, де можна усамітнитися і відпочити, або прийняти гостей і влаштувати дуже гучну вечірку. Тому дуже важливо, щоб Ваше житло відповідало всім Вашим вимогам. Але також, житло повинно передавати Вашу індивідуальність, відображати Ваш характер. І якщо Ви не Карлсон, який, як відомо, живе на даху, то варто серйозно підійти до вибору стилю і загальної ідеї дизайну квартири.

«Ремонт неможливо закінчити, його можна тільки тимчасово призупинити» – цю фразу я не раз чув від знайомих, які роками перебувають в процесі ремонту квартири і ніяк не можуть його закінчити. Чи то через недобросовісних робітників, чи то через постійну зміну концепції майбутнього інтер’єру. Звичайно, можна просто доручити цю справу професіоналам, які вислухають Ваші побажання, і через деякий час Ви отримаєте готовий результат. Але що якщо Ви поки не можете собі цього дозволити?

Є інший варіант: зайнятися дизайном квартири самостійно. Тут складно щось радити – вибирати Вам. Особисто я завжди порівнюю ремонт з літнім відпочинком. Можна практично «дикуном» поїхати на море і непогано відпочити, а можна довірити свій відпочинок професіоналам з турагентства. Я допускаю і такий, і такий варіант.

Хлопець – дівчині:

– У мене квартира завтра буде порожня, приїжджай!

– Навіщо?

– Купимо меблі, обставлятимемо …

У будь-якому випадку, навіть якщо Ви вирішите робити ремонт самостійно, практично на будь-якому етапі Ви зможете одуматися і передати процес в руки професіоналів.

Ніколи не здавайся, здаються тільки квартири.

Отже, якщо Ви все ж вирішили займатися дизайном своєї квартири самостійно, потрібно враховувати чимало факторів і запам’ятати кілька принципів, дотримуючись яких, порожній простір можна перетворити в по-справжньому затишний і гармонійний інтер’єр, який при цьому підкреслить Вашу індивідуальність і характер. Не варто також забувати, що простір, в якому ми знаходимося, може дуже сильно впливати на наш настрій і самопочуття, а, отже, і на наше життя!

10 основних принципів, які слід враховувати при оформленні інтер’єру:

  1. Звичайно, основним фактором є характер і настрій господарів, так званий принцип настрою. Ваш будинок не повинен дисонувати з Вашим характером і стилем життя, це досягається підбором правильної колірної гами і правильною розстановкою світла.
  2. Другий – принцип незалежних об’єктів полягає в тому, що хоч інтер’єр будинку і повинен бути цілісним, в ньому мають бути присутні деякі об’єкти, які оформляються відособлено. Але при цьому вони, звичайно, повинні вписуватися в загальну картину.
  3. Принцип експерименту не дозволить Вашому інтер’єру стати нудним і нецікавим. Не стримуйте політ своєї фантазії, експериментуйте з фактурами, квітами і формами.
  4. Також необов’язково, але бажано дотримуватися принципу ліній пересування. Тобто, при плануванні розміщення меблів слід враховувати основні маршрути пересування людей по квартирі.
  5. Одним з головних умов гармонійного інтер’єру є дотримання принципу акцентів. Правильне розміщення яскравих акцентів в приміщенні зробить інтер’єр по-справжньому стильним. При цьому варто дотримуватися помірності, тому що занадто велика кількість таких акцентів може зробити інтер’єр нав’язливим і виснажливим. Хоча дуже активним і творчим особистостям, які постійно перебувають у пошуку вражень, може сподобатися такий інтер’єр і в іншому приміщенні їм просто буде нудно.
  6. У будь-якому просторі обов’язково повинен бути дотриманий принцип нуля – тобто наявність порожнього простору, кількість якого є індивідуальним для кожного конкретного інтер’єру. Це дозволить уникнути ефекту завантаженості.
  7. Заповнюйте кути. Постарайтеся зробити так, щоб у Вашій квартирі не було незаповнених кутів. Заповніть кути рослинами або меблями.
  8. Принцип колірних рішень. Декоруйте всі виступи і нерівності колірними рішеннями; підбирайте шпалери або штукатурку так, щоб візуально простір кімнати виглядало як єдине ціле.
  9. Принцип “ноги і голова”. Не розставляйте зайві меблі під ногами, продумайте всі виступаючі кути, про які можна вдаритися. Ніколи не прагніть повісити полки над Вашим обіднім столом або над головою у тих, хто сидить в кімнаті.
  10. Принцип першого враження. Квартира, як і людина повинна виробляти позитивне перше враження. Продумайте заздалегідь, яку річ побачить людина перш за все, входячи в Вашу квартиру? Якщо при вході в квартиру Ви бачите порожню стіну, прикрасьте цю стіну стильною картиною, дзеркалом або зробіть двері зі склом або вітражами.

Це список можна до безкінечності доповнювати пунктами і підпунктами, але, дотримуючись цих нескладних правил, можна без особливих зусиль створити відмінний інтер’єр для себе і своєї сім’ї.

Іноді буває складно визначитися зі стилем, який буде переважати в квартирі, хочеться все і відразу! Або у кожного з членів сім’ї своє бачення майбутнього інтер’єру. Тоді можна оформити кожне окреме приміщення відповідно до смаків та уподобань майбутнього мешканця. Але не слід змішувати декілька стилів в одному приміщенні. Звичайно, еклектика теж має право на існування в Вашому інтер’єрі, але тоді потрібно дуже відповідально і акуратно підійти до підбору елементів декору.

Дуже важливу роль в інтер’єрі грають штори. Правильно оформлене вікно може змусити кімнату заграти по-новому. А нехтування цією частиною інтер’єру зіпсує навіть найвишуканіше приміщення.

Не слід також забувати і про функціональність, адже в цьому приміщенні Ви будете не тільки проводити вільний час, а й готувати їжу, зберігати речі, ростити дітей і т.д.

Звичайно, якщо Ви не впевнені, що здатні впоратися з дизайном квартири самостійно, краще доручити цю справу професіоналам з www.obrazyuk.com. Тут ви можете переглянути їхні переваги та приклади робіт – http://www.obrazyuk.com/services/dizajn-kvartiry/dizajn-detskoj-komnaty/. Але якщо Ви сповнені ідей та ентузіазму, а головне готові дізнаватися щось нове, якщо у Вас багато вільного часу і Ви хочете створити дійсно індивідуальний інтер’єр, то сміливо беріться за справу!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...