ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБИРАТИ ІГРАШКИ ДЛЯ ДИТИНИ: ДУМКА НАУКОВЦІВ

Американські вчені опублікували результати досліджень, згідно з якими батькам рекомендується купувати дітям традиційні іграшки та відмовитися від електронних, які, як вважалося раніше, сприяють дитячому розвитку.

Електронні іграшки, відзначають вчені, заважають взаємодії між дітьми і батьками та один з одним. Більше того, багато тверджень про те, що електронні іграшки сприяють розвитку дитини, не знайшли наукового підтвердження. Навпаки, використання електронних іграшок в ході дослідження мало негативні наслідки, зокрема, зниження деяких психологічних функцій і загальних рухових дій (балансування, біг і т.д.). Наприклад, якщо дитина використовує електронні книги, а не традиційні паперові, вона гірше розуміє їх зміст. Іншими словами, на думку вчених, електронні іграшки та пристрої мають для дитини менше переваг, ніж традиційні.

Отже, які ж іграшки найбільш сприяють розвитку дітей? Їх можна класифікувати за такими ознаками:

  1. Іграшки, які зміцнюють дрібну моторику

Певні іграшки розвивають дрібну моторику дитини: спритність пальців, гнучкість зап’ястя і т. д. Ігри з такими іграшками вимагають, щоб дитина ловила, утримувала або маніпулювала предметами. Наприклад, дитина може будувати конструкції з кубиків, збирати головоломки або вирізати фігурки з паперу.

  1. Іграшки, що розвивають уяву

Іграшкові машинки і літаки, ляльки, іграшковий посуд – все це атрибути символічних ігор та ігор на уяву. Чим простіше іграшки, тим краще, так як вони дають дитині більше простору для уяви.

  1. Іграшки, що сприяють розвитку креативності

Дітям часто подобаються творчі заняття: малювання, ліплення і т. д. Особливо, якщо дитина при цьому відчуває свободу самовираження і не боїться критики. Для творчості дитині можуть знадобитися кольоровий папір, ножиці, кольорові олівці, фарби, пластилін.

  1. Іграшки, які розвивають образне мислення і мовні навички

Настільні та карткові ігри допомагають навчати дітей найпростіших математичних дій, стратегічного мислення, розвивають соціальні навички і здатність вирішувати проблеми. Крім того, корисно читати книги разом з дитиною, тому що завдяки цьому вона буде розвивати свій словниковий запас і мовні навички.

  1. Іграшки, які сприяють фізичному розвитку

Багато іграшок, особливо електронні, не сприяють фізичній активності дитини. Тривале сидяче положення під час гри нерідко призводить до проблем зі здоров’ям і дає мало можливостей для розвитку у дитини рухових навичок. Певні іграшки сприяють фізичному розвитку: велосипеди, м’ячі, скакалки, інші спортивні атрибути.

Іграшки потрібно використовувати не для того, щоб замінити соціальну взаємодію, а, навпаки, щоб її розвинути. Крім того, дослідники акцентують увагу батьків на тому, що іграшки для дитини повинні бути безпечними і відповідати її віку і рівню розвитку. Іноді найкращі іграшки – найпростіші, тому що вони мотивують дитину використовувати свою уяву в процесі гри.

 

 

 

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...