• Без категорії

Як правильно тужитися під час пологів

Як правильно тужитися під час пологів
Потуги являють собою вкрай важливий період пологів. Значення їх важко переоцінити. А неправильне протікання процесу чревато множинними ускладненнями, як для мами, так і для малюка, серед яких травми і гіпоксія немовляти, розриви родових шляхів жінки та ін. Внаслідок неправильних потуг породілля може відчувати сильні головні болі, проблеми з судинами, внутрішньоочним і внутрічерепним тиском, а також безліч інших неприємностей. Отже, знати ази грамотної поведінки під час потужного періоду вкрай важливо. Тим більше що, незважаючи на всю природність процесу, на відміну сутичкам, в даній ситуації породілля може істотно вплинути на швидкість і ефективність пологів.

Коли починати тужитися?

Зазвичай розуміння того, що дитинка ось-ось з’явиться на світ, виникає в момент, коли плід опускається досить низько. У цей період його передлежача частина (зазвичай це головка) відчутно тисне на пряму кишку. Тим не менш, деякі мами надто поспішають з потугами. Робити цього у жодному разі не можна, так як фізична втома настане занадто швидко. І в момент, коли сили будуть особливо необхідні, мама не зможе допомогти дитинці швидше пройти через родові шляхи. Таким чином, крихітка стане відчувати кисневе голодування. Можливо, малюк народиться з великою кількістю синячків або гематом. А родові шляхи жінки, ймовірно, виявляться пошкоджені.

Щоб потуги були продуктивними майбутня мама повинна зосередиться на виштовхуванні немовляти коли шийка матки повністю розкрита, а головка малюка візуально проглядається акушером. Довіртеся своєму лікарю. Він підкаже найбільш правильний момент.

У розпалі потуг, коли голівка немовляти проходить через шийку матки, тужитися знову вкрай небажано. Це найбільша частина немовляти. Тому при зусиллі з боку жінки в даний відповідальний момент занадто велика ймовірність поривів і тріщин.

Отже, ваш алгоритм роботи простий: тужитися тільки по команді акушера. А якщо ви відчуваєте бажання зробити це без підказки медперсоналу, обов’язково порадьтеся з медиками.

Як тужитися і дихати в пологах

Зазвичай малюк з’являється на світ завдяки всього декільком потугам. Але за однієї умови! Вони повинні бути правильними. Отже, важливе завдання мами – добре розбиратися в процесі, слухатися лікаря і акушера, не розтрачувати сили даремно.

Категорично не рекомендується тужитися завчасно, перенапружуватися, кричати і панікувати. До речі, від стресу погіршується кровотік, що постачає малюка киснем. Ймовірно це прозвучить дивно, але під час пологів всіма силами намагайтеся розслабитися і, звичайно, залишайтеся спокійними.

Уважно слухайте лікаря, і намагайтеся якомога точно виконувати його рекомендації. У загальному випадку вам буде необхідно виконати наступні дії:

Займіть зручну позу. При найбільш поширених горизонтальних пологах підтягніть коліна, підборіддя притисніть до грудей. Слідкуйте, щоб ноги не сходилися разом.
Плавно і глибоко наберіть повітря в легені. Затримайте дихання і уявіть, що повітряний м’ячик переміщається в живіт.
Акуратно три рази видихніть, намагаючись тужитися вниз із зусиллям, проштовхуючи малюка до виходу. При цьому не затискайте м’язи піхви. Процес триває близько 15 секунд. Потім слід повторити все з початку ще два рази. Загальний час на три потуги коливається в діапазоні 60-90 секунд

Не робіть різких вдихів або видихів. Це призведе до перепадів тиску і може підтягнути малюка назад в район черевної порожнини.

Перерви між «заходами» складають близько хвилини. Використовуйте цей час для того, щоб максимально ефективно відновити сили.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...