ЯК ПРАВИЛЬНО ПРОВЕСТИ ДЕТОКС ОРГАНІЗМУ

Детокс – модне слово, під яким більшість людей мають на увазі щось на зразок нетривалої суворої дієти. Але насправді все інакше.

Люди, які беруться за «детокс-програми», знайдені в інтернеті, зазвичай очікують, що різко схуднуть, заодно поліпшать самопочуття і стан шкіри.

Однак лікарі радять бути уважними: детокс не проводиться за допомогою «очищувальних» чаїв (вони просто дають проносний або сечогінний ефект), а також не мають на увазі, що ви кілька днів будете їсти тільки один і той самий продукт.

По суті, детокс потрібен не для схуднення, а для оздоровлення певних органів. Він допомагає вивести з організму частинк шкідливих речовин, що актуально для тих, хто не дотримується здорового способу життя постійно.

Проводити детокс потрібно не частіше, ніж раз на три місяці і якщо ви відчуваєте явні симптоми, що «пора»: це постійна втома, млявість, погіршення стану шкіри і волосся. Але перед проведенням детоксу обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, особливо якщо у вас є які-небудь захворювання, в тому числі хронічні.

Детокс для шкіри

Шкіра відображає всі наші шкідливі звички і помилки харчування. Щоб її очистити, відновити природній колір, звузити пори, потрібна не тільки косметика, але і кардинальний перегляд раціону.

Щоб вивести токсини, ваш раціон повинен складатися з продуктів із високим вмістом клітковини: капуста, коренеплоди, фрукти, ягоди.

Щоб додатково очиститися, можна харчуватися салатом зі свіжих натертих капусти, моркви і буряка, а один день в тиждень харчуватися тільки корисними зеленими смузі з овочів і зелені.

Детокс для печінки

Зазвичай під ним розуміють поліпшення роботи жовчовивідних шляхів і відтоку жовчі. Для цього буде корисна рослинна їжа – запечені овочі, горіхи, авокадо, свіжий шпинат, спаржа, а також засоби на основі розторопші, м’яти і солодки.

А ось приймати розрекламовані гепатопротектори не варто – самолікування до добра не доведе. Їх повинен прописувати лікар і тільки після постановки діагнозу.

Детокс для нирок

Нирки страждають від надлишку солі, білкової і копченої їжі в раціоні. Проявляється це в набряках обличчя, кінцівок, мішках під очима.

Відповідно, головний детокс для нирок – чиста вода, мінімум доданої солі в їжу (поліпшити смак прісних страв можна приправами). Також на деякий час варто замінити м’ясо, птицю та рибу рослинними білками, овочами і фруктами, нежирною кисломолочною продукцією.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...