Як правильно приймати компліменти?

Як правильно приймати компліменти?А як ви реагуєте на компліменти? Стривожились і тихо-тихо відповідаєте “Спасибі”, просто мовчите або зовсім починаєте виправдовуватися і говорити, що це не про вас: “Ой, та цьому платтю насправді 3 роки і купила я його на розпродажі”.

Психологи допомогли нам розібратися, чому люди можуть бентежитися, почувши комплімент, і як все-таки правильно їх приймати.

Що таке комплімент?

Комплімент – це свого роду похвала, вираження симпатії, схвалення, захоплення.

Якщо ж ти зніяковіло реагуєш на комплімент або зовсім його заперечуєш – це говорить про кілька речей:

  • у тебе занижена самооцінка;
  • ти знецінюєш все, що робиш і не вважаєш плоди своєї праці чимось особливим і вартим похвали;
  • ти дуже сором’язлива або не любиш чужу увагу і від компліментів тобі стає ніяково/дискомфортно.

Як правильно реагувати на комплімент?

Залежно від того, з якої причини ти неправильно реагуєш на комплімент, вибери найбільш відповідну на сьогоднішній день пораду. Почни з самого легкого варіанту, який для тебе може бути. Але тільки не забувай про те, що впоравшись з найлегшими вправами, тобі варто переходити до більш складних.

  1. Посмішка.

Найпростіший спосіб відповісти на комплімент, якщо ти соромишся або невпевнена в собі, просто подаруй людині свою посмішку. До усмішки варто додати “Спасибі!”, “Спасибі, мені дуже приємно!”

  1. Дивись в очі.

Не важливо, що ти робиш – соромишся, посміхаєшся, говориш у відповідь “Спасибі”. Обов’язково дивись співрозмовникові в очі. Це, як мінімум, говорить про довіру, дружелюбність і повагу.

  1. Не втрачай момент.

У житті часто трапляються випадки, які нас далеко не радують. Так чому б тоді не “зловити” приємний момент, посмакувати ним і порадіти. Отримала комплімент? Подякуй людини, посміхнися їй і всередині себе порадій тому, що сталося!

  1. Комплімент у відповідь.

Почула комплімент? Вимови і ти у відповідь приємні слова та побажання. Тут головне зробити так, щоб твій комплімент не пролунав як відповідна зобов’язалівка на отриману. Наприклад, почувши від колеги комплімент: “Ти сьогодні дуже добре виглядаєш!”, дайте відповідь: “Спасибі велике! Мені так приємно отримати від тебе комплімент! Тим більше, що ти завжди так добре виглядаєш, а значить знаєш в цьому толк”.

  1. Не шукай підступу.

Якщо ти вважаєш, що тобі просто лестять, тоді зроби паузу, сконцентруйся і просто прожени ці думки геть. Не шукай в компліменті підступу. Навіть, якщо ти вважаєш, що тільки що почула лестощі, і на твою думку в ній немає ні слова правди, згадай приказку: “Скільки людей, стільки й думок”. Може бути, що тобі це здається лестощами, коли людина щиро хотіла зробити тобі комплімент.

  1. Не мовчи у відповідь.

Незручне мовчання після компліменту може образити співрозмовника. Він може подумати, що його слова витлумачені неправильно або тобі зовсім байдуже на те, що ти тільки що почула.

  1. І пам’ятай. Неправильно реагуючи на комплімент, ти не просто знецінюєш себе, але і тим самим ображаєш людину, яка цей комплімент тобі подарувала. Які б емоції ти не відчувала, завжди будь, як мінімум, вдячна людині, яка подарувала тобі добрі слова.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...