Як правильно порахувати овуляцію

Як правильно порахувати овуляціюУ довгої відсутності вагітності можуть бути самі різні причини. Але перед тим, як перейти до серйозного лікування, парі слід спробувати правильно підібрати дні для вступу в статевий контакт. Для цього необхідний розрахунок овуляції.

Хоча теоретично жінка може завагітніти від незахищеного статевого контакту в будь-який день циклу, вірогідність цього у визначені дні набагато вище. До таких «небезпечних днів» відноситься момент овуляції і п’ять-сім днів після нього. Тому, якщо ви бажаєте народити дитину, потрібно вирахувати дату овуляції.

Найпростіше визначити її, якщо у вас стабільний цикл. Овуляція зазвичай відбувається в середині циклу, між двома менструаціями. Наприклад, якщо ваш період між місячними становить 30 днів, то овуляція швидше за все доведеться на 15-16 день циклу. Для більш короткого періоду в двадцять п’ять днів яйцеклітина буде готова до запліднення на 11-12 день.

Однак такий метод підрахунку може давати збій для жінок з нестабільним місячним циклом. Для такого випадку більш ефективним способом стане вимір базальної температури. Вимірювання слід проводити ректальним термометром, відразу після пробудження. Бажано робити це в один і той же час, а свідчення записувати. Протягом менструації температура буває трохи підвищена, потім вона знижується. За день до овуляції можна спостерігати зниження температури на кілька десятих градуса. Безпосередньо після виходу яйцеклітини з яєчника температура зростає приблизно на півградуса. Цей момент і слід визначати як дату овуляції.

Крім заморочливого і не завжди надійного температурного методу (його не слід застосовувати під час хвороби) існує і третій спосіб підрахунку овуляції. Існують спеціальні тест-смужки, які реагують на утримання з сечі певних гормонів. За ним і можна дізнатися, чи відбувається в даний момент овуляція чи ні. Краще всього використовувати їх в середині циклу, коли ймовірність овуляції найбільш висока.

Коли дату овуляції необхідно знати для медичних цілей, лікар проводить УЗД. Під час цього дослідження він може оцінити розмір фолікула на яєчнику, з якого повинна вийти дозріла яйцеклітина, і за рахунок цього може поставити точний час овуляції до її здійснення.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...