Як правильно карати дитину?

Як правильно карати дитину?Виховання дітей складно уявити без покарань і заборон. Саме вони дозволяють встановити рамки дозволеного. Як же знайти золоту середину впливу: не переборщити, але і не проявити зайву м’якість? Від якого покарання буде користь, а до яких заходів не варто вдаватися навіть в самому крайньому випадку? Розбираємося разом.

Караючи дитину, батьки часто відчувають провину. Чи правильно залишати дочку без десерту через зухвалу поведінку? Чи можна відбирати у сина мобільний телефон, якщо він заважає йому робити домашнє завдання? Як би тобі не було шкода малюка, важливо зрозуміти: визначення меж дозволеного – батьківський обов’язок. Відсутність обмежень і покарань – шкідливо не тільки для твоєї нервової системи, а й для розвитку дитини.

З якого віку вводити виховні бесіди та покарання?

Пояснювати дитині, що можна, а що не можна, потрібно з перших років життя. Як мінімум, це необхідно для безпеки малюка: як тільки дитина починає вільно пересуватися, дай йому зрозуміти, що не можна робити без дорослих. Погодься, навряд чи вам з чоловіком прийде в голову дозволити маленькому синові одному виходити на балкон. Крім того, вседозволеність згубно позначається на психологічному розвитку дитини. Залишаючи поганий вчинок без покарання, ти спонукуєш малюка пробувати зробити це знову.

Як говорити з дитиною, караючи її?

У будь-якій ситуації зберігай до сина чи доньки шанобливе ставлення. Ні в якому разі не можна принижувати дитину, висміювати, шльопати і погрожувати, що її більше не будуть любити. Твої слова повинні підтверджувати важливість встановлених і пояснених малюкові заборон. Постарайся зорієнтувати дитину в устрої світу, у взаємозв’язках. З твоєю допомогою вона повинна навчитися передбачати наслідки своїх дій і відчути за них відповідальність.

Якщо дитина помилилася, поясни, як виправити помилку. Насмітив – прибери, образив – попроси пробачення. Коли ж мова йде про більш серйозну провину (наприклад, систематичні прогули в школі), поговори з малюком відверто. Нерідко зухвала поведінка – прихований крик про допомогу.

Лаючи дитини за якусь провину, дотримуйся три основних моменти:

  1. Спокій і твердість. Не роби істерики. Все, що потрібно неслухняній дитині, – чітке і однозначне засудження її проступку.
  2. За правилами. Покарання справедливе тільки в тому випадку, якщо ти раніше пояснювала малюкові, що можна, а що не можна. Неправильно лаяти дитину за недотримання тих правил, про які вона просто не знала.
  3. Погана не дитина, а її вчинок. Позбавляти сина або дочку любові не можна. Те, що ти караєш дитину, не означає, що вона не любить. Незалежно від обставин, малюк завжди повинен бути впевнений в твоєму теплому ставленні, розраховувати на твою підтримку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...