Як правильно гуляти пішки

Як правильно гуляти пішкиБажання рухатися – невід’ємна вроджена потреба людини. Ходьба – найприродніший вид активності для нашого тіла. У цьому процесі беруть участь всі м’язи, покликані підтримувати скелет, відбувається тренування серця і судин, насичення організму киснем. Ходьба показана для зміцнення нервової системи, імунітету, дихальних функцій, витривалості.

Існують певні правила піших прогулянок для міцного здоров’я. По-перше хода: хребет строго прямий, голова і корпус не бовтаються, а залишаються в нерухомому стані, не потрібно розмахувати руками. Ступня опускається з носка (трохи розвернутого назовні) на п’яту, тіло рухається плавно, не маршируючи, без ривків. Відстань між п’ятою однієї ноги і носком іншої не більше двох розмірів стопи.

По-друге, дорослій людині рекомендуються півторагодинні прогулянки в досить швидкому темпі: до 7 км або 10 тис. кроків за вказаний час.

По-третє, як в будь-якому вигляді фізичної активності, в пішій ходьбі існують протипоказання. Неможливо пройти 7 км при гострому болі в колінах або стопах. Єдина рекомендація – консультація лікаря, лікування. При незначних або тимчасових нездужаннях можливе застосування підтримуючих пристроїв, які рівномірно розподіляють м’язове навантаження. Зменшити біль в суглобах можна контролюючи свою вагу. Потрібно вибирати маршрути без крутих підйомів і спусків. Гуляти можна в парковій зоні, по рівній поверхні або в лісі.

По-четверте, потрібно критично підійти до вибору взуття для прогулянок. Підошва повинна бути максимально пружною, це допоможе знизити навантаження.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...