• Без категорії

Як правильно говорити про секс зі своїм партнером

Як правильно говорити про секс зі своїм партнеромГоворити про секс так само природно, як і про їжу. Секс є однією з наших фізіологічних потреб. І якщо ми не можемо говорити про секс спонтанно, природно, невимушено, значить, на цю тему у нас накладено табу.

Уяви собі, що ти потрапила в ресторан і моторошно хочеш штрудель з яблуками, каву і морозиво. Але чомусь вважаєш, що не можна відкрито виражати свої бажання, що не можна так відкрито і відверто хотіти, це непристойно. Тому робиш вигляд, що тобі це не потрібно, і тобі дають відбивну по-французьки. Як ти думаєш, ти підеш задоволеною? Тобі не захочеться потім якось «компенсувати» цю незадоволеність? Так само і в житті.

Залишаючись сексуально незадоволеними, ми часто шукаємо задоволеність в чомусь іншому: в роботі, їжі, покупках, додатковій увазі та схваленні нас.

Як говорити про секс, щоб не образити свого партнера?

Потрібно говорити про себе. Про свої потреби, бажання, фантазії, про те, що тобі хотілося б. Але ніколи не звинувачуй партнера. У кожного з нас свої обмеження, і звинувачення – це шлях в нікуди.

Якщо ми звинувачуємо іншу людину, вона просто закриється і не буде нас чути. Якщо ти хочеш, щоб тебе почули, треба відкриватися самій.

Ми боїмося відкриватися, бо думаємо, що нас засудять, не зрозуміють, висміють. Ми боїмося втратити свій власний імідж в очах іншого і в своїх власних. Боїмося психологічного болю. Але, захищаючись від психологічного болю, не відкриваючись, боячись втратити своє «обличчя», ми залишаємося закритими, незадоволеними, в страху за себе і свій образ, а потім «компенсуємо» все це або звинувачуємо іншого чи себе в неспроможності.

Виходить, що страх майбутнього психологічного болю призводить до психологічного болю в сьогоденні.

Уникнення ілюзорного майбутнього призводить до реальних страждань в сьогоденні. Парадоксально, але факт.

Саме час поговорити про це – зараз

Тому, якщо тебе не задовольняє існуючий секс, його темп, періодичність, пози, якщо у тебе є еротичні фантазії – саме час поговорити про це. Не бійся. Або, краще сказати, бійся і дій!

Страх, як туман: коли в нього входиш, він розсіюється. Страшно тільки на відстані, в самій дії страху немає. І залиш простір відкритим для будь-якої відповіді. Тоді у тебе не буде боліти душа, якщо у відповідь ти почуєш «ні». Можливо, це «ні» буде короткочасним, і через якийсь час ти почуєш «так».

Наші розчарування народжуються не від реальності, а від руйнування наших очікувань.

Не будуй плани щодо того, як повинен буде вести себе твій партнер у вашій розмові, що відповідати, як говорити, надай йому свободу вести себе і відповідати так, як він може.

А придушувати свої бажання і робити вигляд, що все нормально, замовчувати проблеми – це закриватися від них і робити вигляд, що їх немає. Так вони ніколи не вирішаться.

Замість того щоб вийти в дію, відкритися перед партнером, а далі розбиратися з реальністю того, що відбувається, дорослішати, набувати досвіду, ми будемо тільки мріяти, хворіти душею і чекати, коли ж в нашому житті з’явиться ідеальний партнер, який вирішить всі наші проблеми, і ми нарешті знайдемо щастя.

Щастя ніколи не приходить ззовні. Воно завжди всередині нас.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...