ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ОРХІДЕЯМИ

Щоб орхідея якомога довше радувала вас своїм цвітінням, потрібно дотримуватися кількох правил догляду за нею.

  1. Орхідеям потрібні світло та тепло – але не прямі сонячні промені. Температура в приміщенні має бути в районі 18-22 градусів.
  2. Для орхідеї звичайний грунт не підходить, потрібен субстрат із деревного вугілля, кори та коріння папороті. Звучить складно, але він продається у всіх квіткових магазинах. Хороший субстрат повинен бути без пилу, тріски, лушпиння, моху та інших домішок.
  3. Орхідеї не люблять протяги та перегрів. Їх потрібно тримати подалі від увімкненої батареї.
  4. Пересаджувати орхідею зазвичай не потрібно, тільки якщо коріння вже не поміщається в горщик. Під час цвітіння орхідею пересаджувати не можна. Краще це робити, коли орхідея випускає нове листя і коріння.
  5. Орхідею краще тримати у прозорому горщику, щоб була можливість стежити за станом коріння. У здоровому стані вони зелені.
  6. Поливати орхідею досить 1 раз на тиждень водою, що відстояла. Якщо у приміщенні дуже сухо, поруч із рослиною можна поставити зволожувач повітря. У період цвітіння можна поливати частіше.
  7. Деякі види орхідей потрібно не поливати, а ставити горщик у ємність із водою, щоб субстрат набрав воду.
  8. Жовте листя орхідей найчастіше говорить про надмірне поливання.
  9. Раз на кілька місяців орхідею потрібно підгодовувати спеціальним добривом, яке можна придбати у квітковому магазині.
  10. Якщо орхідея не цвіте, перевірте умови, в яких вона стоїть: не повинно бути дуже холодно, ліквідуйте протяги. Можна спробувати поставити рослину на кілька днів у темніше місце, а потім повернути на колишнє.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...