Як правильно дихати при пологах?

Як правильно дихати при пологахНу ось, ще трохи і ваш довгоочікуваний малюк з’явиться на світ! Всі в очікуванні побачити дитинку, але що ж чекати від самих пологів? Наскільки буде боляче? Як довго триватиме процес? Які можуть бути ускладнення? Вся ця невідомість турбує вас і змушує переживати? Так от, переживати абсолютно не варто! І зараз, ви самі переконаєтеся в цьому.

Найпоширеніший страх – страх нестерпного болю.
Лікарі стверджують, що больові відчуття під час пологів певною мірою може контролювати сама породілля. Від Вашого позитивного настрою залежатиме рівень болі.Так що обов’язково повірити в себе, в те що все вийде, довіритися лікарям і звичайно пам’ятати про те, заради кого всі старання, про дитину.

Правила дихання під час пологів.
Правильно дихати під час пологів дуже важливо і ви зрозумієте чому. Завдяки сценам з фільмів і розповідям багатьох жінок, склалася помилкова думка, що під час пологів можна і навіть потрібно кричати. Так от, під час крику мами у малюка розвивається гіпоксія (кисневе голодування), а вона веде за собою безліч інших небажаних наслідків! Ось, чому важливо, що б майбутня мама освоїла основи правильного дихання при пологах. Нічого складного в цьому немає, головне правило – намагайтеся дихати якомога повільніше і глибше. Зрозуміло, що до моменту безпосередньо народження малюка сутички почастішають, тоді й дихати доведеться швидше. Але пам’ятайте, чим довше ви зможете контролювати своє дихання, тим легше буде і Вам і малюкові!

Про те, як правильно дихати під час пологів вчать на уроках для майбутніх батьків, але ви може спробувати прямо зараз:

Необхідно зайняти зручне для Вас положення, хоч під час сутичок це буде не легко, все ж намагайтеся робити повільні спокійні глибокі вдихи, потім видихи.
Подібне дихання допоможе вам максимально розслабитися.
Наступний етап, це поступове збільшення частоти дихання, але з тією ж глибиною. Це нагадує дихання після бігу. Часті але глибокі вдихи допоможуть зберегти сили в пологах, на більш важливий момент.
Тепер можна спробувати дихати швидко, коротко, поверхово. Таке дихання використовується, коли стає особливо важко дихати. От тільки не дихайте таким способом довго, це може спровокувати запаморочення.
Наприкінці робимо глибокий вдих носом і швидкий видих через рот. Можна і навпаки, вдих ротом, видих носом.
Ефективніше буде, якщо ви освоїте правила дихання разом з чоловіком. Тим більше, якщо він сам захоче бути присутнім на пологах ви отримаєте незамінну допомогу і підтримку!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...