Як позбутися від ревнощів

Як позбутися від ревнощівЩо таке Ревнощі? Це одна з найтемніших емоцій людини. Це хворобливе і агресивний стан, яке або «у всій красі» вихлюпується назовні, або тихенько сидить всередині, гризе свою жертву і вселяє думки, що зводять з розуму. Ревнощі – це коли хтось не знаходить собі місця, допускаючи можливість інтимному зв’язку свого партнера з кимось ще. Це переживання приносить нестерпний душевний біль, і від неї страждають обидві сторони.

Можливо, в ревнощів є деяка користь – це один із способів стабілізації сім’ї, хоча і не найкращий. Ревнощі може струсити і освіжити стосунки, змусити партнера проявляти свої найкращі якості та самовдосконалюватися.

У духовно та інтелектуально розвинених людей у відносинах включаються більш людяні й високоморальні моделі поведінки. Однак еволюційно жіночий і чоловічий рід мають різн поведінку, що виявляється найбільш яскраво в примітивному суспільстві. У природі самець найчастіше прагне мати більше інтимних зв’язків, нерідко люто оберігає свій гарем. Самки ж вважають за краще вибирати одного партнера, який продемонструє свою турботу і сталість: для неї найголовніше – виростити сильне потомство.

Помічено, що чоловіки більш ревниві, часто на абсолютно порожньому місці, і частіше схильні до зрад. Вони зраджують частіше з цікавості, заради скороминущої примхи – а жінки частіше роблять це, якщо закохаються.

Ревнощі заповнює простір, який має бути зайнято любов’ю. Два ці явища один з одним майже не пов’язані. Перша може виникати через низькість самооцінки, коли хтось з подружжя не достатньо впевнений у своїй зовнішності або спроможності. Варто додати, що любителі сходити наліво часто страшенні ревнивці, так як приписують свою поведінку другій половинці.

Ревнощі це не прояв любові, це почуття власності, поєднане зі страхом втрати. Це спроба чіпляння-утримання у разі невіри в свої сили і можливості в порівнянні з іншими.

Патологічна форма ревнощів – не просто позамежна реакція на реальну або уявну зраду, а погано стерпний емоційний стрес. Психологи вважають, що 15-20% випадків патологічної ревнощів схожі з психозом. Підозри хворого заповнюють свідомість і доходять до абсурду. Абсолютно ясно, що дружина не спить з першим зустрічним, і кількість її коханців не досягає астрономічних цифр. Корінь марення ревнощів у впевненості, що дружина за самою своєю суттю порочна і здатна на будь розпусту. У цьому діагнозі – велике випробування для пацієнта, і в ньому ж присутній елемент мазохістського задоволення. Такі порушення часто пов’язані з проблемами статевої сфери і повинні лікуватися за участю лікаря.

Протилежна крайність? Якщо людина не ревнує ніколи. Таких людей близько 3-5%, у них спостерігається крайня емоційна холодність. Більшість з них – чоловіки. Або, може бути, настільки глибоку довіру до партнера, що неможливо запідозрити його ні в чому подібному. Воно може бути виправдано, а може бути це просто «рожеві окуляри».

Якщо вас сильно ревнують – не давайте зайвого приводу для звинувачень. Якщо ревнують на порожньому місці – захищайтеся. Натякніть, що дискомфортні відносини можуть бути розірвані. Якщо людина адекватна, це його протверезить, – також можете запропонувати йому поставитися до ситуації з гумором і штучно розіграти абсурдну сцену ревнощів, яка викличе тільки сміх. Якщо чоловік нездатний дивитися на це з посмішкою, або хоча б заспокоїтися і переключитися на щось інше – його почуття власності взяло верх і варто подумати про розставання.

Ще один спосіб – показувати ревнивцеві, як ви його любите. Торкайтеся його частіше, особливо на людях. Пам’ятайте про його достоїнства, нагадуйте про них частіше і дякуйте все коли-небудь зроблені приємні і корисні речі, робіть компліменти з приводу і без. Варто докласти зусиль і зробити це своєю звичкою. Тоді вашу увагу переключиться зі з’ясування відносин і боротьби за свою незалежність на любов і взаємну підтримку. Допоможіть людині повірити в себе – якщо по-справжньому любите його.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...