Як позбутися гикавки?

Як позбутися гикавкиГикавка, гикавка перейди на Федота … Не працює? Тоді саме час почитати наші прості, але ефективні способи позбутися від гикавки! Читаємо і знаходимо найдієвіший для себе метод.

Кращі способи позбавлення від гикавки.

Гикавка – явище, від якого страждав кожен з нас. Крім неприємних відчуттів, гикавка може поставити людину в незручне становище … Звідки ж береться ця напасть? Гикавку викликає спазм діафрагми, якому в свою чергу може передувати ряд причин:

Викликати гикавку може сильний переляк;

Вживання алкоголю або іншої рідини, особливо газованої і холодної, у великому обсязі;

Поспіх під час їжі, звичка погано пережовувати їжу і заковтувати їжу великими шматками;

При різкій зміні температури тіла. Наприклад, при пірнанні в крижану воду після лазні;

Гикавка може стати результатом печії;

Часта гикавка може бути симптомом серйозних захворювань органів травлення.

Як бачите, причин, через які може виникнути гикавка, досить багато. Саме тому гикавка – настільки часте явище в нашому житті. Якщо гикавка застала вас зненацька, скористайтеся одним із таких способів позбавлення від неприємного симптому:

1. Дихайте – не дихайте! Одним з найпопулярніших способів є затримка дихання. І правда, для того, щоб позбутися від сильного нападу гикавки, слід затримувати дихання на максимально можливий час, а в разі відсутності ефекту процедуру повторити. Мінус цього способу в тому, що іноді доводитися грати в «дихайте – не дихайте» десять і більше хвилин.

2. Випийте водички. Скільки разів при нападі гикавки ми чули пораду випити водички. Вона небезпідставна. Дійсно, стакан води може допомогти. Існує кілька способів. Перший: встаньте, нахиливши корпус вперед, при цьому тримаючи спину рівно, пийте воду не змінюючи положення тіла, маленькими ковтками, не перериваючись.

Другий: пийте невеликими ковтками воду кімнатної температури, при цьому прокручуючи стакан за годинниковою або ж проти годинникової стрілки.

3. Пожувати щось. При несподіваному нападі гикавки багато фахівців рекомендують помовчати і пожувати. Що жувати? Найкраще колотий лід або крихти сухарів або черствого хліба. Ласунам можна спробувати і цукровий пісок: нанесіть його на язик і повільно розсмоктуйте. Гикавка повинна пройти.

4. Лікування холодом і теплом. Як ми вже говорили, часто приступ гикавки буває викликаний різкою зміною температури. Ми пропонуємо вибивати клин клином. При гикавці прикладіть до горла шматочок льоду, обгорнутий шматочком тканини, або холодний компрес. Любителям тепла можна лід замінити гірчичником, накладеним під ложечку.

5. Дихаємо в пакет. Допомогти позбутися гикавки допоможе незначне підвищення вуглекислого газу в крові. Цього домогтися досить просто. Зробіть дуже глибокий вдих, затримайте секунд на 40 дихання, після чого видих робіть в паперовий пакет або повітряну кульку. Новий вдих робіть повітрям з кульки або пакета.

6. Миттєвий ефект. Іноді немає часу і можливості виконувати всі перераховані вище маніпуляції і тоді вам допоможе проста дія. Натисніть вказівним пальцем на основу язика (зазвичай так роблять при бажанні викликати блювоту). Блювотний спазм може нейтралізувати спазм діафрагми, головне – не допустити самої блювоти.

7. Займіться спортом. Дехто стверджує, що перемогти гикавку допоможе спорт. При нападі зробіть кілька віджимань або покачайте прес.

Позбутися від гикавки вам допоможе будь-який з перерахованих вище способів, але якщо гикавка мучить вас занадто часто, настав час звернути увагу на своє здоров’я – можливо, причина криється в неполадках в роботі організму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...