Як позбавити новонародженого від стресу

Як позбавити новонародженого від стресуПід час вагітності дитина, що затишно згорнулася в теплі матки, була частиною жіночого тіла. І коли вона з’являється на світ, світ здається їй досить дивним, а головне – незвично просторим місцем, а тому і бентежним. Цей момент – перший стрес в житті людини. Для того, щоб він пройшов якомога безболісніше для малюка, психологи радять копіювати те, що немовля знало протягом дев’яти місяців свого життя усередині мами. Маленькі діти віддають перевагу тому, до чого вони звикли, і це звичайно включає безліч рухів і звуків. І умій твоя дитина говорити з тобою, вона б сказала:

Зроби так, щоб мені було затишно

На той час, коли дитина була готова народитися, в матці майже не залишалося місця. І ось пологи позаду. Звиклий бути затишно загорненим в кокон, малюк після пологів несподівано одержав масу простору навколо себе.

Сповивання – традиційний метод заворачування новонародженого – може примусити його відчувати себе захищеніше так, немов би він знову знаходиться в маминому черевці. Спочатку скрути ковдру або шаль в трикутник і поклади дитину на нього з головою до широкої кромки. Підігни одну сторону ковдри, потім іншу. Нарешті, підігни вільні кінці матеріалу під його ніжки. Переконайся, що обличчя його вільне, а йому не дуже жарко, і ослаб обгортання, коли кладеш його в ліжечко – завжди на спину, ногами до підніжжя ліжечка.

Давай рухатися

Навіть під час вагітності майбутня мама була зайнята людьми, ходячи і рухаючись велику частину дня. Згорнута усередині неї дитина також випробовувала ці рухи і після народження йому необхідно відчувати їх. Гойдати його туди-сюди на руках – це спосіб імітувати такі рухи. Інший спосіб – покласти дитину в перев’язь або коляску і узяти на прогулянку.

До речі, абсолютно точно встановлено, що ритмічне похитування в той момент, коли мама крокує, заспокоюючи дитину, допомагає розслабитися обом. А крім того, це відмінна вправа, що допомагає повернутися жінці у форму після пологів.

А поговорити?

Доведено: дитина, знаходячись в материнському череві, чує голос матері, хоча і приглушений. Через декілька днів після пологів він здатний взнавати і відрізняти його висоту і тон від будь-якого іншого. Малюку необхідно слухати, як мама співає і говорить з ним тим особливим високим материнським голосом, який жінка вибирає інстинктивно. І якщо маленький відчуває себе дискомфортно, немає нічого кращого, ніж мамине м’яке воркування, яке так схоже на те, що він звик чути.

Твої руки такі приємні

Ніжне погладжування і поплескування малюка допомагає йому зрозуміти, що він любимо і що хтось, що піклується про нього, зовсім поряд. Тепло материнської руки і запах її тіла є тією сумішшю, яка означає комфорт і безпеку. Проте, коли дитина втомилася, він може просто відпочивати в своєму дитячому стільчику і спостерігати за мамою. До речі під час спілкування жінки і малюка у неї виробляється шосте відчуття, що дозволяє зрозуміти, коли дитину краще узяти на руки, а коли достатньо просто побути поряд.

Їй, це цікаво!

Навіть крихітним дітям буває нудно, тому трошки розваги не завадить. Прагни пов’язати які-небудь стрічки, що розв’язуються, спіраль з голографічних карток, які-небудь дзвоники, щоб він на них дивився. Або, якщо на вулиці тепло, сядь під тінистим деревом, і він зможе спостерігати, як світло робить листя плямистими.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...