Як поєднати роботу і годування грудьми

Як поєднати роботу і годування грудьмиЧасто життєві обставини змушують жінку приступати до роботи ще під час годування грудьми. Як же організувати в цій ситуації повноцінне харчування малюка не на шкоду праці?
Насамперед спробуйте так спланувати робочий день, щоб у ньому знайшовся час для годування грудьми. Не забувайте про своє право на надання перерви для годування малюка, обов’язково скористайтеся цим. Постарайтеся зробити все можливе для того, щоб продовжувати грудне вигодовування і працюючи.
Якщо ж зробити цього не вдається, є два варіанти вирішення проблеми: можна привозити дитину на роботу для кожного годування або ж зціджувати молоко. Для багатьох простіше другий варіант. Тим більше, зберігати грудне зціджене молоко просто: до 10 годин воно зберігається при кімнатній температурі, до двох діб – у холодильнику і до півроку – в замороженому вигляді.
Тримати молоко можна в стерилізованих пляшечках для годування або в спеціальних контейнерах. Молоко від зціджувань в різний час зберігайте окремо, а перед годуванням можете його змішати. Заморожені запаси розморожують при кімнатній температурі, поступово. Не підігрівайте молоко в мікрохвильовій печі – воно втратить всі корисні властивості. Краще використовуйте водяну баню.
Також годуючим мамам доведеться освоїти сам процес зціджування. Спочатку ретельно вимийте руки і груди, приготуйте стерильний посуд. Потім помасажуйте груди: злегка, не стараючись і не давлячи на неї, інакше можливі синці (а від різної сили впливу на груди кількість молока не зміниться). Зціджене молоко обережно вилийте в ємність для зберігання, якщо не будете прямо зараз годувати дитину.
Молочко маляті краще давати з ложки, а не з пляшечки, щоб він не відмовився від грудей. Або ж придбайте пляшечку з тугою соскою: адже дитина звикла висмоктувати молоко з грудей із зусиллям. Якщо можливо, не виходьте на роботу хоча б до тих пір, поки вашій дитині не збудеться півроку. З цього віку дитина вже може впізнавати не тільки маму, а й інших людей, може звикати до них. Постарайтеся йти на роботу і з’являтися непомітно для вашого чада, щоб не піддавати його зайвим хвилюванням.
Прикладайте малюка до грудей при будь-якій можливості. Пам’ятайте, ваша ласка, тепло тіла йому необхідні так само, як і молоко, дитина сумує за вам. Тому вночі постарайтеся годувати вашу крихітку грудьми довше, щоб заповнити дефіцит спілкування і тепла, дати дитині можливість насититися вашою любов’ю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...