Як повернутися до роботи після декрету: топ-5 порад

Як повернутися до роботи після декрету: топ-5 порадДекретна відпустка позаду, а, значить, ти готова приміряти абсолютно нову роль – працююча мама. Поєднувати батьківські обов’язки і роботу складно, але можливо. Які навички тобі доведеться опанувати? Як встигати піклуватися про дитину і залишатися ефективним співробітником? Які прийоми і хитрості полегшать життя в новому статусі? Ділимося секретами!

Ранок вечора мудріший

Ранок працюючої мами – самий насичений час доби. Звикай прокидатися рано: тепер тобі потрібно не тільки дбати про те, щоб діти поснідали і зібралися в садок, а й встигнути привести в порядок себе. Виглядати бездоганно не так складно, як здається на перший погляд. Якщо ти обмежена в часі, для обличчя використовуй ВВ-крем (він замінить відразу кілька засобів), а для очей – туш і олівець. На такий макіяж ти витратиш не більш як 5 хвилин. Ефектно завершить образ помада.

Знайди баланс

Після декрету на твоїх плечах вдвічі більше обов’язків: материнські і робочі. Розділяй ці сфери життя. Не варто проводити робочий день в пошуках оригінальних ідей для дитячого свята або намагатися паралельно організувати збори батьківського комітету. Потрібна допомога? Підключай чоловіка, няню, бабусю.

Повертаючись після важкого дня, залишай на робочому місці не тільки звіти і папери, а й робочі проблеми. Постарайся не перевіряти вдома електронну пошту, чи переглядати твіти колег і не обговорювати з чоловіком начальника. Запам’ятай: вдома ти – мама, а на роботі – ефективний співробітник. Потрібно скласти план на наступний робочий день? Зроби це прямо в офісі. Затримайся на кілька хвилин на роботі, щоб написати список справ на завтра.

Стеж за здоров’ям

Коли на тобі така велика відповідальність, ти просто зобов’язана почати піклуватися про себе. Діти потребують здорової мами, а колеги – активної співробітниці. Налагодь раціон. Не пропускай прийоми їжі, вибирай корисні перекуси і прислухайся до свого організму. Головний біль, неприємні відчуття в попереку і інші симптоми – пряме показання для негайного візиту до лікаря. Не стався зневажливо до власного здоров’я.

Умій стояти на своєму

Так, відмовити другу чи колезі складно, але іноді – це єдиний вихід. Ти не повинна брати на себе організацію корпоративу або працювати в суботу проти своєї волі. Говори «ні» всьому, що не входить в список твоїх посадових обов’язків. У всякому разі, якщо відчуваєш, що це забирає твій час на сім’ю і дітей. Однак тут теж варто знати міру. Наприклад, похід з колегами в кафе напевно дозволить відпочити і розвіятися.

Не будь перфекціоністкою

Від синдрому відмінниці доведеться позбутися. Дозволь собі не бути ідеальною і бездоганною у всьому. Цінуються конкретні виконані обіцянки, а не безвідмовність. У рекламі працюючі мами можуть встигати все на світі. У реальному житті цілком достатньо встигати тільки те, що ти задумала. Не став собі оцінок і не порівнюй з іншими. Сім’я любить і цінує тебе, незважаючи ні на що.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...