Як попередити розтяжки

Довгий відпочинок на дивані збільшує ризик виникнення розтяжок

Розтяжки, які в медицині називають стрії, виникають не тільки через розтягування шкіри і набору ваги. На появу розтяжок під час вагітності впливають гормони. У клітинах дерми зменшується кількість аміноксилот через дисбаланс естрогену.

Це веде до порушення вироблення мікромолекул, які відповідають за еластичність шкіри. У той же час через надлишок гормону кортизолу страждають вже від волокна шкіри – тепер вони неміцні і тендітні. Таким чином, виникає атрофія малої ділянки шкіри. Волокна колагену подовжуються по горизонталі. Еластин подовжується, а після рветься і заміщається сполучною тканиною.

Ось так на шкірі під час вагітності виникають розтяжки, які з часом стають схожими на шрами.

Вгадати, чи виникнуть під час вашої вагітності розтяжки чи ні, неможливо. Також не має значення, були у вас розтяжки чи ні в попередню вагітність.

Для профілактики розтяжок під час вагітності потрібно підтримувати фізичну активність. М’язи повинні бути в тонусі! Будь-який фітнес-центр пропонує заняття для вагітних. Кращим вибором для попередження розтяжок під час вагітності буде плавання. 30 хвилин досить для підтримки шкіри в тонусі.

Як попередити розтяжки під час вагітності:

  • Робити масаж і приймати легкий контрастний душ. Розтяжки можуть з’явитися не тільки на животі, а й на грудях і на стегнах. Так що, контрастний душ необхідний як для стегон і сідниць, так і для грудей і живота.
  • Залишайся активною кожен день. Не забувай про елементарні прогулянки, не лежи на дивані перед телевізором. Інакше ти збільшиш ризик появи розтяжок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...