ЯК ПОЛІПШИТИ САМОПОЧУТТЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ


Не спіться? Замучили болі в спині? Набридли опухлі щиколотки? Ми розповімо вам, як радіти вагітності, не відчуваючи неприємних симптомів.

Звичайно, ви очікували ранкову нудоту, але не кровоточивість ясен, судоми ніг, ломоту зап’ясть. Ваш зростаючий живіт може викликати безліч менш відомих (і прямо-таки дивних) ознак вагітності. Але не варто занадто турбуватися. Полегшите симптоми вагітності можливо, дотримуючись порад фахівців.

Симптом: Біль у грудях

Можливо, ваші соски почали хворіти ще до того, як тест на вагітність показав позитивний результат – цей симптом у багатьох жінок один з найбільш ранніх ознак вагітності. Груди збільшуються за рахунок обсягу крові.

Рішення:

Подумайте над тим, щоб носити спортивний бюстгальтер протягом дня і навіть спати в ньому, якщо біль дійсно жахливий.
Купуйте нові бюстгальтери, які підійдуть для зростаючих грудей. (Підказка: якщо ви плануєте годувати грудьми, заощаджуйте, купивши післяпологову білизну, і носіть її прямо зараз).

Симптом: Перепади настрою 

Від цього побічного ефекту, ймовірно, найбільше дістанеться вашому чоловікові, вашій мамі або того, хто підвернеться під руку. Перший триместр – це як три місяці ПМС.

Рішення:

Знайдіть корінь проблеми: якщо ви більш примхливі, коли ви втомилися, поставте мету краще і більше відпочивати вночі.
Занепокоєні пологами або новим статусом «батька»? Поговоріть з вашим партнером, тому що він, швидше за все, переживає подібні почуття.
Не варто недооцінювати силу фізичних вправ. Навіть кілька хвилин ходьби допоможуть підняти настрій за рахунок викиду ендорфінів.

Симптом: Печія

80% вагітних жінок відчувають печію після прийому їжі. Гормон прогестерон послаблює м’язи в нижній частині стравоходу і тим самим відкриває дорогу для їжі назад в горло. Крім того, на пізніх термінах вагітності ваша зростаюча матка давить на живіт.

Рішення:

Навчіться їсти невеликими порціями, особливо в обід.

Симптом: Болі в стегнах і спині

Ваш живіт, немов баскетбольний м’яч, зміщує центр ваги все більше і більше з кожним днем. Гормон релаксин, який розширює тазові кістки, готуючи вас до пологів, може викликати болі в суглобах стегон.

Рішення:

Передпологовий масаж та йога для вагітних.

Симптом: Поганий сон

Щодо цього «прекрасного етапу життя» у мам виникають тільки іронічні думки: сон буде в дефіциті, коли ви народите. Але будучи вагітною, вам все одно важко заснути і добре виспатися. Чому? Давайте підрахуємо: вам захотілося в туалет, у вас печія, ви не можете пристосуватися до спання на боці … продовжувати можна нескінченно.

Рішення:

Купіть собі подушку для вагітних – це може вас врятувати. Спробуйте трикутні типи – подивіться, що вам підійде.
Уникайте телевізора. Краще почитайте журнал або книгу перед сном.
Якщо печія для вас не проблема, з’їжте щось, наприклад, пару печінок. Недавнє дослідження показало, їжа може прискорити настання сну за рахунок підвищення серотоніну і триптофану, двох хімічних речовин, пов’язаних з засипанням.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...