Як покінчити з обгризанням нігтів

Як покінчити з обгризанням нігтівЧасом неможливо зупинитися гризти нігті, особливо в напружених ситуаціях. Хоча зрозуміло, що виглядає це дуже, м’яко кажучи, негарно. Але як тільки з’являється стресова ситуація, навіть не помічаєш, що палець вже в роті, і ти як кролик гризеш його безконтрольно. Це не тільки неприємно, боляче, але й ніяково за свою поведінку. Але виправити це просто неможливо.

Це може мати серйозні причини

Обкушування нігтів часто є ознакою невпевненості і нервозності. Це також може бути пов’язано з психічними розладами. У такому випадку причиною може стати гіперактивність, а в особливо важких випадках – тенденція до самоагресії. Часто гризти нігті починають вже в ранньому дитинстві. У важких випадках нігтьові пластини і кутикули можуть запалитися і викликати сильний біль. Захист м’якоті пальців нігтями більше не забезпечується, тому подушечки пальців часто травмуються.

Що можна зробити?

  • Якщо є зв’язок зі стресом, потрібно знайти причину і видалити її. Постаратися розслабитися. Якщо поведінка не зміниться, то можна також звернутися за професійною допомогою.
  • У продажу є спеціальний лак, який має особливо неприємний смак, який може відбити охоту гризти нігті.
  • Штучні нігті. Вони завадять обгризати свої власні нігті, які ще й можуть спокійно рости під штучними.
  • Крім того, кольорова самоклеюча плівка для нігтів може мати той же ефект.
  • Хороший догляд за нігтями. Якщо немає сухих кутикул, можливо, не захочеться гризти красиві і доглянуті нігті, за які довелося заплатити певну суму в косметичному салоні.
  • Коротко підстрижені нігті позбавляють від можливості їх обгризти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...