• Без категорії

Як поговорити з дитиною про СНІД

Як поговорити з дитиною про СНІДЯк би не було сумно починати розмову з дитиною про СНІД, це необхідне зробити. До 3 класу, як показують дослідження, 93% дітей вже чули про це захворювання. Все ж таки, більшість інформації, яку діти одержують, не точна і лякаюча. Ти можеш дати точну інформацію, якщо звичайно сама володієш нею.

ВІЛ передається від людини до людини через:

1.Кров.

2.Сперму.

3.Вагінальні виділення.

4.Грудне молоко.

Але зараження можна уникнути. Розказуючи про ВІЛ своїм молодшим дітям, ти заспокоїш і забезпечиш їх. Врешті-решт, ця розмова допоможе проводити постійні бесіди з дитиною про запобігання такому захворюванню, як СНІД. Скористайся наступними порадами.

Будь ініціатором бесіди

Використовуй будь-яку можливість, щоб поговорити з дитиною про це страшне захворювання. Наприклад, почни розмову з того, що дитина бачить або чує по телевізору, наприклад, рекламу про боротьбу з СНІДом. Запитай дитину, чи чув він що-небудь про СНІД і що він знає про це. У такий спосіб, ти взнаєш, що дитина вже знає, і зможеш скоректувати подальшу бесіду.

Надай факти

Розказуй правдиву і точну інформацію, відповідну віку дитини. 8-річному можна сказати: "СНІД – це таке захворювання, при якому люди дуже сильно хворіють, воно викликається вірусом ВІЛ, який є крихітною бактерією". Старші можуть вислухати детальнішу інформацію: "Твоє тіло складається з мільйона кліток. Деякі з них називаються Т-клітки, які захищають організм від хвороб, але якщо в організм потрапляє ВІЛ інфекція, вона вбиває ці клітки. Через деякий час організм вже не в змозі боротися з хворобою, і людина захворює СНІДом".

Підліткам потрібно знати, яким чином захищають презервативи від зараження СНІДом, і що він може передаватися від людини до людини при використовуванні одних і тих же шприців. Якщо ти вже говорила з дитиною на тему статевих відносин, слід додати: "Під час акту сперма чоловіка потрапляє в жіночий організм і може містити вірус ВІЧ". У випадку якщо ти ще не торкалася цієї теми, не обговорюй її під час розмови про СНІД: у дитини виробиться негативна асоціація статевих відносин і цього захворювання.

Скоректуй інформацію

Дитяче сприйняття СНІДу може бути лякаючим, тому важливо правильно скоректувати цю інформацію. Припустимо, твоя 8-річна дитина приходить з школи в сльозах, оскільки впав на спортивному майданчику, роздряпав коліно до крові, а інші діти сказали, що він може захворіти СНІДом. В цьому випадку тобі, як батькові, необхідно пояснити: "З тобою все гаразд, ти не захворієш СНІДом. Люди не заражаються СНІДом через подряпину, він не розвивається в результаті обміну флюїдами з інфікованою людиною. Тепер ти розумієш?" Після такої розмови слід перевірити, що з почутого залишилося в пам’яті дитини. Розуміння суті цього захворювання, особливо у разі маленьких дітей, вимагає багато часу і зусилля з боку батьків.

Виховуй у дитини відчуття власної гідності

Для того, щоб виховати у дитини відчуття власної гідності і самоповаги слід часто хвалити його, встановлювати реалістичні цілі, і цікавитися його проблемами. Це дуже важливо, оскільки, якщо дитина любить себе, йому легше протистоятиме тиску з боку однолітків рано починати статеві відносини або спробувати наркотики. Іншими совами, дитина не буде схильна до ризику зараження СНІДом через аморальну поведінку.

Головне – безпека дитини

Іноді дорослі чомусь думають, що СНІД – захворювання гомосексуалістів. Якими б не були твої переконання, хай вони не перешкодять розповісти дитині правду про СНІД і способи зараження. Ця інформація необхідна для здоров’я і безпеки твоєї дитини.

Підготуйся до розмови про смерть

Під час розмови може виникнути питання про смертельний результат. Підготуйся до цього, почитай відповідну літературу. Одночасно скористайся порадами:

Поясни смерть простими словами. Якщо хтось вмирає, він не може дихати, їсти, сердитися, відчувати тепло або холод, і що дитина не зможе більше за нього побачити. Дуже маленькі діти ще не в змозі зрозуміти такий розвиток подій, але в цьому немає нічого страшного. Будьте терплячою і багато разів розказуй про це при слушній нагоді.

Ніколи не пов’язуй сон із смертю, оскільки дитина боятиметься засинати, думаючи, що він не прокинеться.

Переконай дитину у тому, що ні ти, ні дитина не збираєтеся вмирати від СНІДу. Підкресліть те, що хоча це і серйозне захворювання, його можна уникнути.

Питання і відповіді

Що таке СНІД?

СНІД – це дуже серйозне захворювання, яке викликається маленькою бактерією, званою вірусом. Коли ти здоровий, твій організм може боротися з хворобами подібно тому, як супермен бореться з поганими людьми. Навіть коли захворюєш, організм перемагає бактерії, і ти видужуєш. Але коли у людини СНІД, організм не в змозі захистити від вірусів і бактерій. От чому люди з таким діагнозом дуже сильно хворіють.

Як передається СНІД?

Можна заразитися СНІДом, коли біологічні рідини організму, змішується з аналогами інфікованої людини. Оскільки він не передається повітряно-краплинним шляхом, нам не варто про це турбуватися. Якщо ти вже говорила з дитиною про статеві відносини, слід додати: "При статевих відносинах з інфікованим партнером потрібно завжди використовувати запобіжні засоби".

Чи можуть діти захворіти СНІДом?

Дуже рідко. Якщо у мами було це захворювання, існує велика вірогідність передачі вірусу новонародженому. У минулі часи діти з гемофілією – захворюванням крові – потребували переливання крові і часто заражалися під час цієї процедури. В більшості випадків, СНІД – захворювання дорослих. Якщо твоя дитина вже знає про зв’язок статевих відносин, наркоманії і СНІДу, слід додати: "Іноді підлітки, які не використовують презервативи під час статевого акту або коляться одним шприцом, можуть заразитися СНІДом" При цьому потрібно ще раз підкреслити, що на це захворювання страждають в основному дорослі.

Як взнати на вигляд, що у людини СНІД?

Ніяк. Будь-яка людина, незалежно від зовнішнього вигляду, може бути інфікований. Як правило, про це взнають після лабораторних аналізів. Отже, єдиний спосіб взнати, чи є у людини СНІД – запитати, чи здавав він аналізи і чи були вони позитивні на СНІД.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...