Як погода впливає на майбутніх мам

Як погода впливає на майбутніх мамДавно помічено, що в очікуванні дитини жінки нерідко стають метеозалежними. Майбутні мами здатні передбачити дощ, сонце чи вітер не гірше самого точного барометра. Причому спосіб, за допомогою якого організм дає зрозуміти про прийдешню зміну погоди, далеко не найприємніший. Як уникнути поганого самопочуття під час вагітності, пов’язаного з метеоумовами?

Магнітні бурі

Вперше вплив магнітного збурення сонця на самопочуття людини було помічено ще в минулому столітті. У моменти високої магнітної активності до медиків завжди звертається більше пацієнтів. Люди скаржаться на головні болі, ломоту в суглобах, слабкість. Але особливо помітний вплив магнітних бурь на статистиці травм та нещасних випадків.

Як не парадоксально це звучить, незважаючи на здатність сонячних збурень масово провокувати негативне самопочуття, саме це явище досі вивчено вкрай слабо. Єдине, що встановлено лікарями – зміна густоти крові у людини під дією природних факторів і, як наслідок, кисневе голодування клітин. Особливо від магнітних бурь страждають ослаблені люди, в тому числі майбутні мами.

Як уникнути неприємностей

Перш за все, якщо ви помітили у себе залежність поганого самопочуття від спалахів на сонці, слід серйозно поставитися до здоров’я. Магнітні бурі, в наші дні, можуть бути передбачені з дуже високим ступенем імовірності. Отже, варто розподілити час таким чином, щоб в «небезпечні дні» не навантажувати себе зайвими фізичними навантаженнями. Постарайтеся добре висипатися, більше відпочивати і гуляти на свіжому повітрі. При відсутності протипоказань, хорошим засобом для зняття втоми буде тепла ванна з декількома краплями хвойного масла. Якщо ж вам дуже докучає головний біль, не поспішайте приймати таблетки. Спробуйте добре розтерти вушні раковини круговими рухами зверху вниз. Цей же спосіб можна використовувати і для загального підняття тонусу.

Атмосферний тиск

Різка зміна його показників у природі закономірно тягне за собою погіршення самопочуття. Скачки тиску провокують вироблення в організмі токсинів, що негативно впливають на роботу нирок.

Що необхідно знати

Якщо ви відчуваєте слабкість, нудоту, запаморочення, біль у скроневій області або дзвін у вухах обов’язково перевірте тиск. Майбутнім мамам, які мають проблеми в цій галузі необхідно проводити виміри регулярно.

Якщо прилад показує позначку 140 на 90 і більше, або ви зафіксували занадто різке зниження тиску – негайно звертайтеся до лікаря. При незначному зниженні можна поправити ситуацію, з’ївши щось солоне (оливку, невеликий шматочок маринованого огірочка та ін.) Підвищений тиск на незапущеній стадії стабілізується м’ятним чаєм, горіхами, ягодами.

Слід також зауважити, що жінки в цікавому положенні, в силу гормональних змін, часто стають надмірно тривожними, багато часу приділяють, прислухаючись до своїх внутрішніх відчуттів. В результаті легкі нездужання можуть перерости в тривалі тривожні стани що не мають ніякої фізіологічної основи, але з цілком відчутними болями. У цьому випадку добре допомагає аутотренінг, позитивні установки, спілкування з приємними людьми, спокійна музика і прогулянки на свіжому повітрі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...