Як подолати несумісність в ліжку

206Ідеальну сексуальну сумісність (прямо, щоб з першого разу – і на все життя) можна зустріти в двох місцях: у дамських романах і у власних фантазіях. Він і вона побачили один одного, лежали як вовк з агнцем і зрозуміли, що створені один для одного.

На жаль, романний штамп про створенність один для одного до реальності майже не має відношення. Тому що сексуальна сумісність найчастіше – результат спільної роботи. Над чим? Якраз над тими областями сексуального життя, в яких знайдена несумісність.

Найчастіші області розбіжностей – це біоритми, різниця темпераментів і сексуальних переваг. Про те, як боротися з сексуальними невідповідностями, ми розпитали лікарів-сексології.

Біоритми, біоритми, а я маленький такий

Всі біоритми діляться на два типи. Одні (їх менша частина) задані генетично і корекції не підлягають. Інша група біоритмів пов’язана з пристосуванням організму до середовища – а, отже, може запросто мінятися у відповідь на зміни зовнішніх умов.

Пара, що скаржиться на неспівпадання біоритмів, як правило, має на увазі одне з двох: або принципово різні піки сексуальної активності, або неспівпадання совиного і жаворонкового розкладу, що сильно скорочує час для спілкування і близькості. Іншими словами, у кожного в парі різні уявлення про те, коли ж слід займатися сексом.

Сергій Агарков, лікар-сексолог, доктор медичних наук: «Не буває глобального неспівпадання біоритмів. Завжди, навіть при дуже різній біоритмології людей, є проміжки часу зручні обом. Або, наприклад, можна зробити так, що сьогодні ви займаєтеся сексом тоді, коли це подобається одному, а завтра тоді, коли іншому. Тому різниця в біоритмах партнерів сексуальне життя поруйнувати не може. Втім, не зашкодить обговоритивиниклі проблеми. Проте у жодному випадку не заводьте розмов у ліжку. Ліжко – не місце для з’ясувань відносин».

Євгеній Кульгавчук, лікар-сексолог, психотерапевт: «У такій ситуації не треба звалювати все на нібито біологію – а треба йти один одному назустріч. У вихідні – використовувати день. І ніякі інші справи не можуть бути важливішими! Потрібно пам’ятати про пріоритети. Сім’я над усе, будь-яких справ. А сексуальне життя – важлива складова гармонійної сім’ї. Якщо у вас не співпадають графіки роботи, то подумайте про те, щоб комусь її змінити. Інакше рано чи пізно можуть знайтися помічники або помічниці по сексуальній частині на обох роботах. Плюс з такого шлюбу поступово вихолощується емоційність. Люди перетворюються на співмешканців, причому наростає відчуження».

Темпераментом не вийшов

Поширена, але не дуже обговорювана ситуація: різні темпераменти. Звичайно, глянцеві журнали привчили нас вважати, що порядна сучасна людина повинна хотіти сексу завжди і скрізь. І, проте: один хоче раз в дві неділі, іншому просто необхідно, щоб це відбувалося, як мінімум, в 5 разів частіше.

Сергій Агарков: «Відмінності в темпераменті, звичайно, можуть розладнати сексуальне життя. Але знову ж таки тоді, коли партнери не прагнуть знайти компроміс. Найкращий рецепт подолати цю невідповідність – забути про себе і постаратися піти назустріч коханому. Причому звичайно легше це зробити тому, хто в сім’ї виконує роль відомого. А правильніше – щоб рух відбувався у бік того, хто більш темпераментний. Ну і, звичайно, потрібно розмовляти».

Євгеній Кульгавчук: «У такій ситуації можна розширити діапазон прийнятних ласк – включити оральний секс, мануальну стимуляцію. Важливо не чекати погіршення відносин і накопичення образ, а обговорити питання невідповідності темпераментів один з одним. Але часто виникає проблема, як це донести один для одного. І зробити так, щоб друга половина сприймала це з вдячністю. Можна вдатися до посередництва лікаря-сексолога».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...