Як піти з роботи красиво: поради фахівців

Як піти з роботи красиво: поради фахівцівЯк звільнитися, не спалюючи мости? На це питання ти знайдеш відповідь у статті.

Так: повідом начальнику про своє рішення сам на сам

Якими б не були твої стосунки з керівництвом, порозумітися з ним потрібно в першу чергу і при особистій зустрічі. Якщо тебе не влаштовують умови роботи, але ти готова переглянути своє рішення, якщо тобі запропонують підвищення (грошове або кар’єрне), постав питання: “А які у вас думки з цього приводу?”. Якщо ж ти точно впевнена, що залишатися на нинішній роботі не хочеш, гни свою лінію до кінця.

Ти повинна дати правильне посилання. З роботи ти просто йдеш, а не збігаєш – дуже важливо донести саме цю думку. Залишайся позитивною, приводь переконливі доводи і будь конкретною.

Ні: не говори з колегами про своє звільнення до розмови з начальством

Колега-подруга, дружина товариша по службі або хто-небудь ще не повинні знати про те, що ти збираєшся звільнятися. У чому сіль? Якщо ці чутки дійдуть до керівництва, ти опинишся в невигідній позиції. Начальник може підготуватись перед зустріччю з тобою і відразу займе сильну позицію.

Розповідати кому-небудь про відхід, перш ніж повідомити про це босові – це велика помилка. Тобі не вдасться покинути роботу на позитивній ноті, як планувалося спочатку.

Так: попередь начальство принаймні за два тижні

Сповіщати про свій відхід заздалегідь – це необумовлена угоду в діловому світі. Якщо ти хочеш розійтися з колегами мирно, то не тягни до останнього. Іноді довести до відома боса потрібно і раніше.

Два тижні – це необхідний мінімум, але на деяких посадах часу для заміни потрібно більше. Якщо під час твоєї відсутності буде істотно порушувати нормальну роботу, підрахуй, скільки приблизно потрібно для пошуку нового співробітника.

Ні: не забудь передати проекти і залишити важливі контакти

Перед відходом тобі потрібно підтягнути всі “хвости”, залишити колегам інформацію про проекти та передати справи. Нехай начальство бачить, що ти робиш все не спустивши рукава, а серйозно і відповідально.

Спрости завдання для боса і команди – створи план, який буде включати в себе список проектів, рекомендації по їх веденню, а також важливі контакти.

Так: залишайся позитивною і вдячною, навіть якщо не відчуваєш себе так

Незалежно від того, що спонукало тебе кинути роботу і піти у вільне плавання, ти зобов’язана віддати належне за отриманий досвід і навички. Намагайся не переносити свій негатив на колег і керівництво – хвилинка гніву може коштувати дуже дорого згодом.

Пам’ятай, що кожна робота є інвестицією віри, часу і ресурсів в тебе. Розвиватися далі – це цілком нормально, але потрібно показати свою вдячність за внесок в тобі як професіонала.

Ні: не опускай руки

Простої посмішки і доброзичливості недостатньо, будь ідеальна до дрібниць. Твоя продуктивність не повинна падати, навіть якщо ти вже рахуєш дні до відходу. Це ознака непрофесіоналізму.

Кращою стратегією є підтримка мотивації та продуктивності на тому ж рівні, що і раніше. Не варто ризикувати репутацією. Ти повинна залишити після себе тільки хороші враження, адже ніхто не знає, як може в майбутньому вплинути на твоє життя колишній бос або колега.

Так: підтримуй хороші стосунки з колишніми співробітниками

Не роби вигляд, що ти ображена на весь світ. Ніхто не змушує тебе підтримувати занадто близькі і довірчі відносини з начальством або колегами, але сходити пару раз на каву або мило поспілкуватися на конференції цілком можливо.

Не тримай образу. Не пліткуй про минулих роботодавців. Пам’ятай, що вони подарували тобі можливість і оплачували твої рахунки деякий час.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...