ЯК ПІСЛЯ ПОЛОГІВ ВИГЛЯДАТИ КРАЩЕ, НІЖ ДО ВАГІТНОСТІ

Шість правил, які допоможуть зберегти фігуру і прекрасний настрій після пологів.

Моя бабуся казала, що жінка до і після пологів – дві різні людини. І обидві собою незадоволені. Зміни фігури, розтяжки, стрес, гормональні збої – лише частина атракціонів у Парку материнства.

Вагітність до такої міри кружляє голову більшості мам, що вони перестають думати, як будуть виглядати після пологів. Їх головна мета – зберегти дитину і дати їй все необхідне для розвитку. Залишившись з малюком на руках і тілом, яке слабо схоже на себе півроку назад, жінки знизують плечима – «Я ж мати».

Ні, насправді ви в першу чергу жінка. І ми хочемо поділитися своїм досвідом збереження фігури і відмінного настрою з тими, хто найближчим часом планує стати мамою.

  1. До пологів: знайдіть заняття, яке допоможе розслабитися

Мабуть, з цього треба почати всім, хто зробив тест на вагітність і побачив дві смужки. При гормональних змінах жінку часто кидає з крайнощів в інші кранощі, в тому числі емоційно. Навчитися розслаблятися – вміння, яке стане в нагоді і під час вагітності, і після пологів, а також допоможе зберегти відносини в шлюбі (знайомі розповідали, як вставали серед ночі і починали кричати на чоловіка, бо той занадто голосно дихає. Не треба так).

Комусь допомагає музика в навушниках, іншим душ, третім смачна їжа. А ще є рукоділля, серіал, йога … Якщо в вагітність ви навчитеся боротися з перепадами настрою, то не будете думати, як позбутися післяпологової депресії.

  1. До пологів: складіть раціон з дієтологом

Перевірено: більшість вітчизняних лікарів керуються принципом «аби нічого не сталося», тому при будь-яких відхиленнях від норми в аналізах садять вагітну на сувору дієту. Жирне не можна, червоне заборонено, солодке теж. За надбавкою у вазі уважно стежать: в середньому норма 300-350 грам в тиждень, всього за всю вагітність допустимо набрати 13-14 кг.

За кордоном, наприклад, гінекологи навпаки закликають майбутніх мам харчуватися якомога різноманітніше і до пологів, і після них. Тому запишіться на прийом до дієтолога і підберіть раціон, який підходить саме вашому організму. Обміркуйте і харчування на період після виписки з пологового будинку – нехай фахівець складе список рецептів, які підійдуть годувальниці (і які зміг би приготувати чоловік – ідеально). Стати після пологів краще, можна тільки якщо піклуватися про себе в два рази сильніше.

  1. До пологів: займіться спортом в групах для майбутніх мам

Незалежно від того, займалися ви раніше спортом чи ні, йдіть на фітнес або плавання для вагітних.

По-перше, з досвідченим інструктором ви будете виконувати вправи, які не зашкодять дитині і допоможуть залишатися красивою під час вагітності, а також після неї. По-друге, ви будете перебувати в компанії таких же майбутніх мам, а це можливість дізнатися відгуки про лікарів-акушерів, запозичити досвід у вихованні дітей і купівлі товарів для новонародженого. Зрештою, фітнес і розтяжка дуже корисні, тому що готують тіло до пологів.

Багато рухайтеся, особливо ходіть пішки. Тривалі піші прогулянки на пізніх термінах м’яко готують м’язи до майбутніх навантажень і спалюють зайві калорії.

  1. Після пологів: частіше носіть дитину в слінгу

Слід уточнити – якщо дитина не проти, і якщо у вас немає протипоказань (хворої спини, наприклад). Слінг дає свободу переміщень – з ним не важливо, якої ширини пандуси і вхідні двері в магазині. Він також забезпечує вас збільшенням навантажень під час ходьби – це допоможе скинути ненависні кілограми дуже швидко.

Крім того, коли дитина в слінгу, кенгуру, ергорюкзаку або іншому засобі пересування на мамі, довго на одному місці ви пробудете, доведеться постійно рухатися. Це ще один плюс на користь повернення колишньої форми.

  1. Після пологів: поновіть гардероб, коли перестанете годувати грудьми

Приблизно через кілька місяців після припинення ГВ є сенс намагатися об’єктивно оцінювати себе в дзеркалі – з чим тепер доведеться працювати, які зони підтягувати. Груди до цього моменту прийдуть у стабільний стан (не збільшуватимуться від припливів молока, шкіра стане трохи еластичною і пропаде ефект «обвислих» грудей), гормони теж перестануть вас атакувати і розійдуться по місцях. Настане довгоочікуваний час спокою.

Ось тут і пора оновлювати гардероб, з поправкою на новий статус: тепер на прогулянку в міні не підеш – в пісочниці пасочки ліпити незручно.

  1. Після пологів: розповідайте про самопочуття психологу

Через місяць після пологів, через три, а також коли дитині виповниться півроку жодній мамі не завадить сходити до психолога на консультацію. Дуже шкода, що в нас це не прийнято (за кордоном такі візити – норма). На жаль, коли з’являється дитина, більшість жінок перестає стежити за здоров’ям, тим більше психологічним. Звідси зриви, депресії та інші проблеми, які можна було б вирішити в рамках бесіди з фахівцем.

Навіть якщо здається, що післяродова депресія не про вас, та й з чоловіком все добре, не пропустіть шансу сходити до психолога або записатися на онлайн-консультацію. Він об’єктивно оцінить ваш стан, визначить рівень тривожності, вислухає і відповість на питання про виховання і батьківство. Загалом, три зустрічі – мінімум, щоб відстежувати динаміку душевного стану. Велика ймовірність, що психолог допоможе вирішити проблеми, які виникли ще до появи дитини і тягнуться з дитинства. Скинути такий тягар з плечей рівносильно процедурі омолодження.

Ці шість порад здорово допомагають залишатися красивою жінкою після вагітності і пологів. А у вас є секрети краси? Поділіться!

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...