Як підвищити самооцінку: 5 простих порад

Як підвищити самооцінку: 5 простих порад«Нікому не буде добре поруч з вами, якщо вам погано самій з собою», – стверджують психологи. І це дійсно правда! Як же полюбити себе і повірити в свої сили?

Адекватна самооцінка – головна ознака зрілої особистості. Коли жінка добре знає свої сильні і слабкі сторони, вона відчуває твердий ґрунт під ногами, впевнено дивиться в майбутнє, легше переживає невдачі і будує гармонійні відносини з чоловіками. А що робити, якщо ваша думка про себе впала нижче плінтуса? Ось п’ять простих порад, як підняти самооцінку і стати більш впевненою в собі.

  1. Менше самокритики

Повірте, критики з боку оточуючих вам цілком достатньо! Іноді самокритика може довести до такої невпевненості в собі, що жінка боїться прийняти самостійне рішення і прагне перекласти відповідальність на інших. «Мені мало платять на цій роботі, але чоловік каже, що краще синиця в руці, ніж журавель в небі. Прислухаюся до нього, не буду нічого змінювати »- приклад з цієї серії. Не мучте себе через помилки, просто аналізуйте їх і робіть правильні висновки.

  1. Повага до себе

Випишіть на листочок ті риси характеру, особливості зовнішності, професійні якості, які вам в собі подобаються. Наприклад: «Я добре готую, у мене гарне волосся і т.д.». Розвивайтеся, дізнавайтеся нове, спілкуйтеся з цікавими людьми – це зміцнює впевненість у собі.

  1. Надихаюче коло

Висока самооцінка і амбіції з’являються там, де є приклади для наслідування. Якщо у вашому оточенні всі звикли скаржитися на життя, засуджувати інших, варто задуматися: а чи по дорозі вам з цими людьми? Як мінімум, обмежте спілкування з тими людьми, які на вас негативно впливають. Прагніть до спілкування з людьми життєрадісними, цікавими, захопленими своєю діяльністю.

  1. Цінуйте свободу

Розрив з чоловіком може підкосити впевненість в собі, позбавити колишніх цілей і переконань. Головне в такій ситуації – не відмовитися від особистого життя взагалі, а відчути себе вільною, активною, задіяти внутрішній потенціал. У вас з’явився шанс приділити собі час, провести «роботу над помилками» – поекспериментуйте з іміджем, заведіть нових друзів, фліртуйте з чоловіками. І навіть в нових відносинах збережіть у своєму житті острівець особистої свободи.

  1. Не будьте «фоном»

Буває, що чоловікові хочеться знизити самооцінку жінки і за рахунок цього підняти свою. Можливо, у нього є які-небудь комплекси або психологічні травми. Буває, що подруга або колега на роботі всіляко намагається вас принизити, щоб виграшно виглядати на вашому тлі. Припиняйте таку поведінку, цінуйте себе!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...