Як підібрати велосипед дитині

Family On Cycle Ride In Countryside
Велосипед завжди і у всі часи був одним з найшикарніших і довгоочікуваних подарунків для маленьких бешкетників, незалежно від статі і віку. Мабуть, навіть сучасні електромобілі не зможуть конкурувати з ним завдяки відчуттю свободи, яку дарує проста двоколісна конструкція. І, напевно, жоден електронний гаджет не забезпечить вашому малюкові стільки здоров’я та позитивних емоцій. Але якщо дитині велосипед несе один лише суцільний позитив, то його батьки нерідко заробляють справжній головний біль, розмірковуючи яку ж модель краще підібрати спадкоємцю.

Існує кілька критеріїв вибору. Розглянемо кожен з них окремо.
Підбір дитячого транспорту залежно від росту дитини
Дитячі лікарі вважають, що перший велосипед можна купувати, приблизно, у віці 2 років, коли малюк твердо стоїть на ногах і у нього достатньо розвинена координація рухів. Зазвичай при цьому зріст діток близько 70 – 75 см. Зверніть увагу, що розвиток малюків може сильно відрізнятися, тому правильніше орієнтуватися саме на ріст і фізичні навички, ніж на вік.
Кермо і сидіння конструкції можна регулювати, відповідно, базовою характеристикою розмірів вважатимемо діаметр колеса.
Тип велосипеда або діаметр колеса
молодше 2 років 70-95 см велосипед без педалей (так званий, беговел), міні, до 30 см
2-4 роки до 100 см 30 см
3-6 років до 115 см 40 см
5-8 років до 130 см 50 см
7-13 років 130-150 см 60 см
старше 14 років від 150 см 65 см або доросла модель

Обов’язково протестуйте велосипед в магазині. Для цього опустіть сидіння і кермо вниз до упору, наскільки це дозволяє конструкція, і посадіть у неї дитину. При цьому ніжка крихти, що стоїть на нижній педалі, повинна бути повністю випрямлена. Нехай дитина також прокрутить колесо. У крайній верхній точці колінко не повинно чіпляти кермо. До речі, для карапузів зростом нижче 120 см останній повинен розташовуватися на рівні грудей, тобто спинка при сидінні буде прямою. Малюки постарше можуть нахилятися вперед, але ні в якому разі не сутулитися.

Підбір дитячого транспорту за віком
Вік малюка також має значення при виборі велосипеда.
Для діток до двох років головне – простота конструкції, легкість і стійкість. Ідеальний варіант – беговел або триколісні пластикові пристрої зі спеціальною довгою ручкою для мами, якою легко регулювати рух і повороти. Колеса повинні бути пластиковими або з суцільної спіненої гуми без камер.
В три роки, якщо розвиток малюка дозволяє, можна спробувати триколісну модель з металевими рамами.
В 4 карапузові по силам спеціальні двоколісні велосипеди з двома надувними камерами і парою підтримуючих роликів. Зверніть увагу на захист. Передня рама керма повинна бути обтягнута поролоном, на ланцюгу – пластикова кришка, сидіння м’яке, амортизуюче.
У п’ятирічному віці деякі малюки вже впевнено обходяться без підтримуючих роликів.
З шести років юні підкорювачі бездоріжжя не проти спробувати різні швидкості (на дитячих велосипедах їх може бути до 6). Зверніть увагу на наявність амортизаційної вилки і гальм: переднього і заднього.
Ну, а для тінейджерів вимагається зменшена копія дорослого велосипеда.

Корисні поради
1. Не економте на покупці, від якої може залежати здоров’я малюка. Купуйте тільки велосипеди відомих виробників. Найбільш популярні сьогодні Шульц, КТМ, керівник, Аполлон, Commencal, Магеллан, Mobiky, Старк, Уілер, Монтего, пантера, вперед, Nemobike, Puky та ін.
2. Зверніть увагу на наявність сертифікатів і інструкції.
3. Поцікавтеся гарантією. У хороших компаній вона не менше одного року.
4. У магазині перевірте наскільки рівні рама і колеса. На велосипеді не повинно бути подряпин і тріщин.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...