Як підібрати «свої» парфуми?

Як підібрати свої парфумиАромат, що хвилює, чарівний, привабливий – невидима, але дуже важлива деталь образу. Вже науково доведено, що запах не тільки впливає на сприйняття, але і сильно зачіпає пам’ять. Можна не пам’ятати особистість або одяг людини, але варто знову відчути її запах – і всі спогади налинуть хвилею. Крім того, запахи впливають на настрій і відчуття самого себе. Тому важливість правильно підібраних парфумів складно переоцінити.

Головне – не відчувати?

Поширений міф, що твій аромат – це той, якого не відчуваєш на собі. Насправді це не зовсім так, та й навряд чи достатньо одного аромату на всі випадки життя. Найчастіше аромат не відчувається через те, що мозок «відключає» сприйняття надмірно стомлюючого запаху. Тому вибір парфумів включає в себе кілька інших кроків.

Для того щоб підібрати аромат, буде потрібен час. Відомо, що вибирати запах, нюхаючи ковпачок або сам флакон – не найкраща ідея. По-перше, до складу всіх духів входить спирт, який подразнює слизову і запах сприймається зовсім інакше. По-друге, деякі аромати змінюються безпосередньо на шкірі.

Тому найкраще прийти в парфумерний магазин вранці, коли голова і нюх нічим не перевантажені, вибрати кілька вподобаних ароматів, нанести їх на спеціальні папірці – блоттери, написати на звороті назви композицій і погуляти близько півгодини. За цей час аромати розкриються і можна буде вибрати найбільш приємний. Не варто думати про те, що духи мають «вік», потрібно прислухатися виключно до своїх відчуттів. Пару ароматів, які особливо сподобалися, потрібно нанести на шкіру і погуляти ще трішки. Змішуючись з власним запахом вони розкриються трохи інакше. Через двадцять хвилин стане очевидним, який запах найбільш підходить.

Нюанси сприйняття

Існують ситуації, коли сприйняття запахів стає спотвореним. Це може статися через гормональні зміни, пов’язані з менструаціями, тому парфум краще вибирати на початку циклу.

Крім того, варто враховувати, що запах тютюну спотворює аромат парфумів. Для тих, хто має звичку курити, краще підбирати парфуми з відтінками тютюну, шкіри або деревними нотками. Важливо вибирати засоби по догляду за шкірою без сильного запаху, щоб вони не перебивали аромат парфумів. «Свій» аромат – запорука впевненості в собі і хорошого настрою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...