Як підібрати штори в кімнату

yak-vybraty-shtoryЯк правильно підібрати штори в кімнату, щоб вони виправдали очікування і грошові інвестиції, не розчарували і стали прикрасою Вашого інтер’єру?

Штори можуть візуально змінити простір Вашої кімнати, привнести в інтер’єр абсолютно нове звучання, задаючи настрій і стиль.

Як підібрати штори в кімнату – здавалося б, на перший погляд проста задача, але не тут то було. Щоб штори гармонійно вписувалися в стиль інтер’єру Вашої кімнати, доповнювали і збагачували його, потрібно бути в якійсь мірі дизайнером.

Це приблизно так як вибирати аксесуари до одягу. Необхідно розставити акценти, але не переборщити.

Якщо Ви вирішили пошити штори самостійно, в цьому випадку Вам буде потрібна підтримка професіонала. Пройдіть навчальні курси або візьміть кілька майстер-класів. Врахуйте, що навіть, якщо ви вмієте шити і легко управляєтеся зі швейною машинкою, пошиття штор може мати ряд особливостей і своїх секретів. Особливо це стосується пошиття ламбрекенів.

У цій статті наведено поради, основні правила і загальні рекомендації, як підібрати штори в кімнату. Прислухаючись до яких, Ви зможете вибрати правильний напрямок і уникнути можливих помилок.

Кожен конкретний випадок індивідуальний і таїть в собі безліч нюансів, деталей і особливостей, які неможливо вмістити в одній статті. Тому при виборі дизайну штор необхідно в першу чергу покладатися на свій смак, інтуїцію і почуття стилю. Навіть, якщо це суперечить всім правилам. Вибір штор – процес творчий. Не бійтеся експериментувати і шукати нові рішення.

Як підібрати штори в кімнату, щоб вони найкращим чином поєднувалися з Вашим інтер’єром?

 • На початку потрібно визначити стиль.
 • Для цього спробуйте подивитися на свою кімнату свіжим поглядом, можна навіть сфотографувати, щоб ніби “подивитися зі сторони”.
 • Подумайте, щоб Ви хотіли змінити.
 • Погортайте журнали, знайдіть інтер’єри, які Вам подобаються, виріжте гарні картинки.
 • Вирішіть, що Ви будете міняти в кімнаті і визначте стиль кімнати.
 • Не вибирайте стиль, який Вам не близький. Кімната повинна бути відображенням Вашого внутрішнього “я”. Вам в ній повинно бути зручно, приємно і комфортно перебувати.
 • Знайдіть в Інтернеті фотографії моделей штор, які Вам до душі. Наприклад, ось тут http://www.adajio-studio.ru/n_articles/37.htm.
 • Відзначайте, які Вам подобаються кольори, малюнки, фактури, тканини.
 • Щоб остаточно визначитися, розкладіть на великому столі Ваші замітки, вирізки з журналів, фотографії, зразки тканин, шпалер, оббивки меблів і т.д.
 • Зіставте стиль Вашої кімнати і штор. Відкладіть відповідні моделі штор і вже з них вибирайте. Можна міксувати: модель з однієї картинки, колір з іншого, щось змінити, щось додати.
 • Тепер, замалюйте модель штор, на якій Ви зупинили свій вибір, визначте для себе колір, фактуру і малюнок тканини. Тільки після цього відправляйтеся в магазин.

Ознайомтесь з асортиментом тканин, виберіть декілька, які на Вашу думку підходять.

Тканина дуже часто може змінювати колір залежно від освітлення. Лампи денного світла в магазині додають тканини синюватий відтінок.

Щоб підібрати штори в кімнату найкращим чином, візьміть тканину додому. Подивіться, як вона буде виглядати у Вашій кімнаті, при Вашому освітленні, чи підійде до інтер’єру. Можна взяти зразки тканини під грошову заставу. Багато магазинів і салони штор надають таку послугу. При цьому, зразки повинні бути досить великими.

Покладіть зразки на вікні і оцініть, як виглядатимуть штори з цієї тканини.

Що робити, якщо Вам сподобалася тканина, і Ви неодмінно хочете штори з цієї тканини, але вона не поєднується з тканиною оббивки Ваших меблів. Зшийте диванні подушки з тканини для портьєр. Дуже простий і дієвий метод, ним часто користуються дизайнери інтер’єрів, якщо потрібно вийти зі скрутного становища. Такий простий спосіб зв’яже разом весь Ваш інтер’єр і додасть йому єдиносі, тим самим, вирішивши проблему вибору.

Ви будете бачити оздоблення своєї кімнати кожен день, тому Ви повинні зрозуміти, що Ви хочете, і на які штори Вам буде приємно дивитися щодня. Не вибирайте тканину, якщо вона підходить до інтер’єру, але вона Вам не дуже-то до душі. Пошукайте ще. Зайдіть в інші магазини, не поспішайте.

Щоб підібрати штори в кімнату, необхідно також враховувати візуальні ілюзії, які можна створити оздобленням віконного простору. Штори можуть візуально змінити простір Вашої кімнати і навіть спотворити його, створити неправильний ефект. Тому важливо їх враховувати.

Як підібрати штори в кімнату, щоб візуально розширити вузьке приміщення і наблизити простір до квадрата.

 • Для цього вибирайте штори з горизонтальною смугою. І навпаки, якщо у Вас низькі стелі, краще підібрати штори в кімнату з вертикальними смугами, вони допоможуть візуально стелі зробити вище.
 • Для перших двох випадків потрібно зробити застереження. Смуги повинні бути рідкими. Дрібні часті смуги дають протилежний ефект.
 • Якщо ж у Вас в кімнаті маленьке вікно, повісьте штори у всю стіну. Це додасть Вашій кімнаті велич і солідність, а також створить ілюзію великого вікна.

Як підібрати штори в кімнату, враховуючи кількість світла в кімнаті.

Якщо кімната світла, в ній багато сонця і влітку хочеться закритися від яскравого світла, то поряд зі шторами, на вікно додатково встановлюють жалюзі. Можна використовувати комбінацію гардин з напівпрозорої легкої тканини з римськими шторами.

Якщо в кімнаті навпаки, мало світла, не рекомендується використовувати важкі щільні портьєри, а використовувати замість портьєр легкі повітряні гардини, які додадуть кімнаті легкості, легкості і світла.

Якщо в інтер’єрі переважають світлі пастельні тони: світлі шпалери, неяскраві меблі, то рекомендується пожвавити приміщення за рахунок кольорових штор з малюнком.

Якщо в кімнаті присутня достатня кількість кольору і малюнків, то краще вибирати спокійні однотонні штори.

Дотримуючись цих порад Ви зможете вибрати найкращі штори для своєї кімнати. Гарних і вдалих вам покупок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...