Як підготувати дитину до вступу в школу

Як підготувати дитину до вступу в школуПідготовка малюка до школи дуже важливе і відповідальне заняття. Адже від того, як дитина «увіллється» в колектив, якими стануть її перші кроки на довгій дорозі знань, багато в чому залежить все майбутнє життя. Ця стаття буде корисна всім дорослим, які небайдужі до долі своїх дітей і готові знайти час для занять. Але, в першу чергу тим, чиї малюки не відвідують дитячий садок або додаткові заняття.

Насправді багато батьків припускаються помилки, коли думають, що головне для майбутнього першокласника – вивчити алфавіт з числами від одного до десяти в прямому і зворотному порядку (хоча і це, звичайно, теж непогано). Але куди важливіше зайнятися розвитком навичок, які знадобляться маленькому школяру.

Фонематичний слух

Саме проблема в цій галузі призводить до поганого розвитку мовлення у дітей, а пізніше до частих помилок при написанні слів. Головне, що повинен вміти майбутній першокласник – розрізняти дзвінкі і глухі, а також м’які і тверді звуки.

За допомогою в розвитку фонематичного слуху найкраще звернутися до фахівця – логопеда, особливо якщо ситуація сильно запущена. Але можна і попрацювати самостійно. Для цього під час прогулянок, походів в магазин або просто коли випала вільна хвилинка, виконуйте вправи на сприйняття звуків. Придумати їх нескладно самостійно. Наприклад, промовляйте вголос пари слів «ричить – кричить». Нехай малюк повторює за вами і, щоразу, уточнює який звук він почув: дзвінкий або глухий, м’який чи твердий.

Поняття чисел як відчутної величини

Коли вчитель задає дитині задачку, скільки морквин залишиться у зайчика якщо було 8, а з’їв він 4, то малюк повинен не просто представити цифри «4» і «8», а добре розуміти, що це половина. Дайте своєму синові або дочці в руки аркуш паперу і попросіть повернути одну четверту частину. Правильно буде скласти сторіночку два рази навпіл, а потім вже різати по згинах. Тобто малюкові важливо відчувати реальний сенс, який таять у собі цифри.

Розвинути це відчуття допомагають гри з вагами. Але не електронними, а з тими, які мають дві чаші для предметів і гирьок. Займаючись з малюком, не забувайте коментувати: «Ось велике яблуко і маленька гирька, а важать вони однаково, от м’ячик з пластиліну, якщо зробити з нього корж, він буде важити стільки ж як раніше».

Уміння виділяти головне

Дитині важливо навчитися шукати і знаходити основний сенс розмови, особливо завдань. В іншому випадку вона буде мати серйозні проблеми з математикою. Візьміть підручник за перший клас. Само собою вирішувати приклади вам ще рано. Але почитайте завдання і попросіть малюка розповісти про що вони. Наприклад, у Маші було 5 цукерок, 3 вона з’їла, скільки залишилося? Про що йде мова? Правильна відповідь – про кількість солодощів. Неправильна – про цукерки, Маші і т.д.

Уміння орієнтуватися в просторі і знати відносні поняття

Більшість вчителів геометрії, коли говорять про причини поганих оцінок своїх підопічних, визнають, що головна проблема дітей не в тому, що ті лінуються, а в тому, що їм не вистачає просторової уяви. Як її розвинути? Насправді дуже просто. Зовсім маленьких учнів просіть розповісти, як стоять предмети: далеко / близько, праворуч / ліворуч, зовні / всередині і т.д. Коли дитина підросте прищеплюйте у неї любов до ліплення з пластиліну, вирішуйте графічні логічні задачки і головоломки.

Все, що написано вище, можливо налякає багатьох батьків: «Це ж скільки треба часу, щоб все встигнути ?!» Насправді зовсім мало. Не варто підходити до занять як до шкільних уроків, намагаючись втиснути їх у свій розпорядок дня. Просто займайтеся звичними справами, але не забувайте частіше задавати дитині питання, акцентувати увагу на потрібних речах. З часом така поведінка перетвориться у звичку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...