Як підготувати дитину до дитячого садка

Отже, вирішено: дитина йде в садочок. Дошкільний заклад вибрано, документи зібрані, процедура оформлення відбулася. Чи потрібно щось ще? Безумовно! Тепер батькам доведеться підготувати малюка до дитячого садка, тобто зробити все можливе для того, щоб наступний період адаптації в нових для малюка умовах пройшов легко і швидко.

Як ми вже сказали, садочок – це абсолютно нові для малюка умови: незнайоме приміщення, чужі люди, незрозумілі правила, яких слід дотримуватися. І найголовніше – в садочку раптом чомусь немає мами, яка до цього моменту завжди була поруч. Для дитини це без перебільшення стресова ситуація. Так, навіть максимально можлива адаптація малюка не зробить так, щоб в групі була присутня мама, але, по крайній мірі, завдяки докладеним зараз зусиллям дорослих, майбутні тимчасові розлуки з мамою і щоденні походи в садочок не стануть для малюка неприємним сюрпризом.

Починати готувати дитину до садка в ідеалі слід за кілька місяців до передбачуваної дати першого відвідування, виходячи з того, що в даний момент вже вміє дитина.

Як оцінити готовність дитини до дитячого садка?

Вважається, що і фізично, і психологічно до дитячого садка дитина готова приблизно у віці трьох років. Однак, потрібно розуміти, що всі діти різні, і розвиваються по-різному. Хтось і в два роки з задоволенням йде в групу, а для кого-то і в чотири – садок є приводом для гірких сліз.

Згадаймо і про так звану «кризу 3 років» – не найкращий час для радикальних змін в житті дитини. Так, криза не настає рівно в день триріччя малюка: очікувати його старту можна в період з 2,5 до 3,5 років. А тому в садок краще вирушати або до початку «періоду протестів», або по його закінченні. Звичайно, якщо мама змушена виходити на роботу, то ні про який вибір вдалого моменту мова не йде. Але в такому разі батькам варто подвоїти сили, спрямовані на підготовку дитини до садка.

А починають підготовку з ретельної оцінки ряду навичок, бажаних для кожного абітурієнта дитсадка. Перевірте, чи є вони у вашого малюка?

Дитина може залишатися без мами

Розлука з мамою – серйозне випробування для маленької людини. Особливо, якщо вперше це відбувається на порозі дошкільного закладу. Репетируйте ваші розставання заздалегідь. Спочатку залишайте дитину з бабусею або нянею всього на 10-15 хвилин, займаючись в цей час справами по дому. Малюк не плаче, не вимагає маму повернутися? Потроху збільшуйте час своєї відсутності. Потім відправляйте дитину з кимось із дорослих на прогулянку або самі ненадовго відходьте з дому, обов’язково попереджаючи малюка, що повернетеся в строго певний час. Розуміючи, що мама періодично йде, але завжди повертається, дитина зможе спокійно перенести час розставання.

Дитина вміє говорити

Ніхто не чекає, що малюк буде декламувати вірші і висловлюватися складними фразами. Однак дитині самій буде набагато простіше адаптуватися на новому місці, якщо він зможе хоча б одним-двома словами дати зрозуміти оточуючим свої бажання ( «хочу пити», «не хочу спати» і т.д.). Звичайно, якщо малюк «йде» в ясла в зовсім юному віці, то навіть прості слова йому ще можуть бути не підвладні. Подбайте про те, щоб малюк міг показати те, що йому потрібно.

Дитина вміє спілкуватися з ровесниками

В даному випадку мається на увазі, що малюк спокійно ставиться до суспільства однолітків, не проявляє агресії до оточуючих. Нерідко з проблемами в садочку стикаються дітки, які частіше гуляли в стороні від дитячих майданчиків. Малюки виявляються просто не готовими до великої компанії, вимагають підвищеної уваги з боку вихователів. Цей момент потребує корекції: довше гуляйте на дитячих майданчиках (навчіть малюка знайомитися, обмінюватися іграшками), запишіться на розвиваючі заняття в дитячих центрах. Регулярне перебування в суспільстві інших малюків допоможе дитині комфортніше відчувати себе в дитсадку.

Дитина вміє користуватися горщиком

Більшою мірою ця навичка відноситься до діток від 3 років і старше. Абітурієнтам ясельних груп, природно, роблять поблажки: висаджують на горщик через кожні 20-30 хвилин, допомагають зняти і надіти штанці. Але якщо малюк може самостійно попроситься в туалет і добре знає, для чого потрібен горщик – вже чудово.

Дитина вміє їсти самостійно

Нехай і не зовсім акуратно, нехай повільно, але сам. У групі дітей чимало, нагодувати кожного – великий і витратний за часом процес. Навчайте дитину користуватися ложкою і виделкою, серветками.

Дитина вміє одягатися

Звичайно, впоратися з блискавками на комбінезонах і шнурками на черевиках малюкові обов’язково допоможуть. Але надіти колготки, штани, кофту дитина повинна вміти і самостійно. Дозвольте зараз спадкоємцю возитися з одягом, одягати речі – рано чи пізно все обов’язково вийде.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...