Як пережити менопаузу

Як пережити менопаузуКожна жінка знає, що в певному віці їй доведеться зіткнутися з таким явищем як менопауза. Всі обізнані про те, яким важким і неприємним у фізичному і психологічному плані є цей період. І, тим не менш, не дивлячись на велику кількість інформації, на порозі клімаксу часто виявляється, що жінка не готова до цього випробування, розгублена, і гадки не має, що робити, щоб полегшити своє життя.

Дискомфортні відчуття під час клімаксу пов’язані зі зниженням рівня естрогенів. Зміна гормонального балансу провокує виникнення періодичних нападів відчуття жару (припливів), підвищену частоту пульсу, перепади настрою, пітливість, головні болі, зниження кількості вагінальної змазки і статевого потягу, проблеми зі сном та ін. Ці симптоми можна лікувати або полегшити за допомогою дотримання нескладних рекомендацій.

  • «Свій» гінеколог і регулярні огляди

У кожної жінки свій вік настання менопаузи. Коли саме вона почнеться, залежить від багатьох чинників – генетика, спосіб життя, екологія, кількість пологів тощо. Якщо жінка регулярно відвідує одного і того ж лікаря, то він помітить зміни в її стані, допоможе розпізнати початок клімаксу і дасть ряд рекомендацій з підготовки до цього періоду. Починаючи з 37 років, рекомендується раз на півроку здавати аналіз крові на гормони і проходити ультразвукове обстеження яєчників. При наявності будь-яких змін (наприклад, підвищення рівня фолікулостимулюючого гормону), які можуть бути «провісниками» клімаксу, фахівець призначить терапію, яка допоможе відстрочити початок менопаузи.

  • Гормонозамісна терапія

Гормональні засоби (таблетки, пластирі, свічки та ін.) призначаються жінкам в період менопаузи з очевидною метою – щоб організм отримував естрогени ззовні і не відчував їх дефіциту. Цей метод має ряд переваг і недоліків, крім того, існує ряд протипоказань, при яких гормонозамісна терапія виключена. Вирішити, чи підходить жінці такий метод чи ні, і підібрати найбільш підходящі препарати може тільки досвідчений гінеколог. В жодному разі не можна приймати без консультації лікаря гормональні ліки, які підійшли родичці або знайомій, наслідки для організму можуть бути катастрофічними.

  • Обмеження кави і алкоголю

Ідеальним рішенням буде відмовитися від них повністю. Доведено, що прийом цих стимуляторів прискорює приливи жару. Також кава сприяє втраті кальцію, який в період менопаузи і так в дефіциті. Для засвоєння кальцію потрібні естрогени і при їх дефіциті кальцій вимивається з кісток, збільшується ризик виникнення захворювань кісток і суглобів.

  • Обмеження споживання жирів

У період менопаузи відбуваються певні зміни в обміні речовин, він сповільнюється. Оскільки жир є естрогенпродукуючою тканиною, організм прагне збільшити його запаси, щоб впоратися з дефіцитом естрогенів. В результаті з’являється ризик набрати зайву вагу. Крім того, різко підвищується рівень вироблення «поганого холестерину», що може стати причиною порушень роботи серцево-судинної системи. Правильна дієта з низьким вмістом жиру, солі та простих вуглеводів допоможе уникнути проблем зі здоров’ям і фігурою.

  • Відмова від куріння

Жінки, що палять відчувають всі негативні прояви клімаксу набагато гостріше, ніж некурящі. Крім того, куріння збільшує тривалість менопаузи.

  • Фізичні вправи

Регулярне фізичне навантаження підвищує життєвий тонус, допомагає боротися із занепадом сил і стресом, покращує загальний стан здоров’я.

  • Любовні нюанси

У період менопаузи багато жінок страждають від сухості піхви і пов’язаними з нею неприємними відчуттями під час статевого акту. Лікарі рекомендують користуватися спеціальними змазками на водній основі. Не зайвим буде попросити партнера приділяти більше уваги прелюдії.

Багато жінок вважають, що припинення менструацій привід відмовитися від контрацепції. Насправді, в цей період овуляції можуть траплятися, але не раз на місяць, а рідше – наприклад, раз на півроку. У зв’язку з цим ймовірність вагітності вкрай низька, але вона існує.

  • Позитивний настрій

Важливо розуміти, що менопауза – не хвороба, а певний стан організму, до якого потрібно адаптуватися. У своєму житті жінки стикаються не з одним таким гормональним випробуванням – статеве дозрівання, вагітність, грудне вигодовування. Всі вони також є складними періодами як з фізичної, так і з моральної точки зору. Але більшість жінок не тільки успішно долає їх, а й згодом згадує із задоволенням. Можна сприймати клімакс як сигнал про вступ в новий чудовий період життя, вільний від суєти і безлічі зобов’язань. Побут налагоджений, кар’єрні вершини завойовані, діти стали самостійними – саме час пожити для себе і насолоджуватися кожною миттю!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...