Як перестати турбуватися і почати жити. Поради всім тим, хто давно мріє про малюка

Як перестати турбуватися і почати жити. Поради всім тим, хто давно мріє про малюкаБув такий чудовий американський психолог Дейл Карнегі, який написав книгу зі схожою назвою. Він дає дуже мудрі поради про те, як подолати власні страхи і комплекси.

Обмовлюся відразу, я зовсім не психолог і, тим більше не письменник. Я така ж проста жінка, як і більшість читачок цього сайту. Але у мене, як можливо і у багатьох, є одна проблема – мій майбутній малюк поки не надто поспішає прийти в наш дім. Вже два роки ми серйозно займаємося цим питанням. Але, на жаль, мабуть, час ще не прийшов.

У мене немає особливого бажання описувати всі ті поневіряння по лікарнях і лабораторіям, які я вже пройшла. Ті, для кого я пишу, і так мене зрозуміють. Але мені хотілося б поговорити про інше. Дуже часто за ці два роки я чула одну й ту ж фразу від колег по роботі, та й на цьому ж сайті: «Перестань зациклюватися», «Живи своїм життям, і дитинка обов’язково з’явиться». Пам’ятається, одна дама з офісу навіть процитувала мені чиїсь вираз: «Щастя подібно метелику. Чим більше ловиш його, тим більше воно вислизає. Але якщо перестати турбуватися воно прийде і тихенько сяде на плече ». Звучить чудово. Але як це зробити !! Як, якщо ви виходите на вулицю і перше, що кидається в очі – зграйка щасливих матусь з колясками. Йдете на роботу, а ліворуч по вулиці поспіль два магазини – з іграшками та одягом для вагітних. Навпроти автобусної зупинки – аптека з величезною рекламою дитячого харчування, на якій такий милий усміхнений малюк. (Тут я регулярно купую тести, поки безрезультатно.)

Як впоратися з усім цим? Ви знаєте, я не можу похвалитися особливою розсудливістю і, тим більше, хорошими нервами. Але мені вдалося взяти ситуацію під контроль. Саме тому я і зважилася написати тут. Може бути, комусь то допоможуть мої думки.

Що таке «зацикленість»? На мою думку це завзяте бажання контролювати те, що, в принципі, контролю не підвладне. Ні, звичайно, якщо є хвороби – їх треба вилікувати. Але коли все в порядку – тільки природа чи Бог (це як вам буде зручніше) вирішує, коли настане найбільш сприятливий момент, щоб з двох малесеньких клітинок, з’явилося нова життя.

Крім того, дуже тисне фактор часу. Причому, за моїми спостереженнями, часто-густо, масло підливають у вогонь самі лікарі, щоб загітувати жінку на дороге і часто непотрібне лікування. Насправді, якщо у вас немає проблем зі здоров’ям, то, з великою часткою ймовірності, ви завагітнієте протягом 1,5 років. І зовсім не обов’язково це відбудеться в перші ж пару тижнів. Це звичайна статистика. Комусь щастить відразу, іншим – пізніше. Не варто панікувати. З кожною невдачею шанси на успіх не падають, а навпаки – зростають.

Сподіваюся, ви вже зрозуміли, що зачаття – це справа часу. І не потрібно особливо переживати. Тепер давайте розберемо найбільш часті питання, які здатні збити правильний настрій. Для себе я виділила наступні.

Скільки часу я даю собі на те, щоб завагітніти без допомоги медиків?

Для мене це 3 роки (ви можете поставити собі будь-яку іншу цифру).

Що робити, якщо не вийде?

Я піду на ЕКЗ.

А якщо і ЕКЗ не допоможе?

Буду всиновлювати малюка.

Скільки часу у мене є, до того, щоб зважитися на усиновлення?

5 років (я довше чекати не зможу – вік, все одно, не дозволить)

Особисто для мене цей маленький список – як та соломинка, яка не дає мені потонути в хвилини відчаю. Так, появою нового життя розпоряджається лише природа. Але! У мене теж є свій власний план, який дає мені відчуття стабільності та контролю за ситуацією.

Бажаю вам удачі (і собі теж)!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...