Як оформити посібник з вагітності і пологів в Україні?

Як оформити посібник з вагітності і пологів в Україні?Отже, алгоритм досить простий:

— у 30 тижнів в Жіночій Консультації вам дають довідку про те, що ви вагітні і на 30 тижні. і у зв’язку з цим маєте право на соціальну допомога. З цього ж терміну вас відправляють в декрет (Відповідно до статті 179 КЗоТ України жінкам надається відпустка по вагітності, пологам і догляду за дитиною. Його тривалість – 70 календарних днів до пологів і 56 після пологів. Обчислюється сумарно, тобто 125 днів. У разі ускладнення при пологах або народження двох і більш дітей – 140 днів).

З цією довідкою ви відправляєтеся в СОЦЗАБЕЗ за місцем проживання (ваш районний відділ Соціального забезпечення), прихопивши з собою ще:

– паспорт і копію 1, 2 і 11 стор.

– ідентифікаційний код і його копію

– довідку з центру зайнятості про те, що ви не стоїте на обліку (якщо ви не працюєте)

– трудову книжку і копію (якщо відповідно працюєте)

– довідку з місця навчання з обов’язковою відміткою про номер курсу, відділенні і про те, чи передбачена учбовим закладом стипендія і чи виплачується вона вам (якщо ви вчитеся)

– довідку з РЕПа про склад сім’ї (якщо ви мати-одиначка)

– реквізити банку, чиїми послугами ви користуєтеся і номер вашого розрахункового рахунку (якщо у вас такого немає все дуже просто – йдете в будь-який банк, приносите їм паспорт і копію 1, 2 і 11 стор. і ідентифікаційний код і його копію – і говорите, що хочете відкрити рахунок для переліку посібника з вагітності і пологів)

— у Соцзабезі вам дадуть заповнити заяву (бланк можна придбати в найближчому магазині канцтоварів, вони звичайно пасуться біля таких закладів, а так само вас можуть попросити придбати папочку-скорозшивачку для зберігання вашої справи )

Приготуйтеся до того, що грошенята на ваш розрахунковий рахунок прийдуть не раніше, ніж через 2 місяці оскільки чомусь наші соц. служби дуже довго запевняються у тому, що ви не є суб’єктом підприємницької діяльності.

Джерело: puzyaka.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...