Як обрати дитячий транспорт (самокат, велосипед або педальну машину)

дитячий транспорт

Для відповіді на питання як обрати дитячий транспорт важливо визначитися з ключовими параметрами, яким повинен відповідати хороший транспорт для вас.

Основні параметри це (у порядку убування значимості):

Безпека

Дуже важливо, щоб дитина ні в якому разі не отримала собі сильне пошкодження при катанні на транспорті. Синці та садна це не страшно, але від переламів дитина повинна бути захищена. Крім того, важлива невидима безпека, тобто важливо щоб не було ударних навантажень на коліна або хребет. Важливо щоб дитині не було холодно.

Fun!

Ще один дуже важливий параметр – емоції, які переживає дитина у зв’язку з використанням транспорту. Тут важливо те, наскільки легко дитині управлятися з даним транспортним засобом. Важливі ходові якості, як швидко їздить, як довго дитина може їхати і не втомлюватися. Наскільки вона самостійна в управлінні транспортом або може кататися тільки за допомогою батьків. Як дитина ставиться до зовнішнього вигляду виробу.

Функціональність для батьків

Також важливо щоб мамі або будь-якій іншій людині було зручно виносити транспорт на вулицю, заносити його назад, стежити за його чистотою.

Для порівняння ми обрали 5 типів транспорту: самокат, безпедальний велосипед (біговел), триколісний велосипед, двоколісний велосипед зі стабілізуючими колесами, педальна машина.

Самокат

Як правило, найзручніший для мами транспорт. Самокат має невелику вагу від 2,5 кілограм і складну конструкцію. Самокати бувають 2-х, 3-х і 4-х колісні. Дітям вчитися кататися на самокаті рекомендується з 2,5 років і починати з 3-х, 4-х колісних моделей. Навчатися слід під контролем дорослих. Основними недоліками самоката є навантаження на суглоби. Дитячі самокати, як правило, мають маленькі колеса з тонким шаром жорсткої гуми. Будь-які навіть дрібні вібрації викликані тріщинами на асфальті можуть передаватися на колінні суглоби дитини і хребет. Падіння зі стоячого положення найбільш небезпечне, хоча з положення, стоячи простіше уберегтися від падіння.

Катання на самокаті викликає найпозитивніші емоції. Один поштовх і відразу хороша швидкість (звичайно якщо самокат хороший). Але довго на самокаті не поїздиш, бо завжди доводиться стояти і дитина швидко втомлюється.

Безпедальний велосипед – ранбайк (біговел)

Безпедальний велосипед це велосипед для дітей раннього віку, коли вони ще не здатні крутити педалі і тримати рівновагу одночасно. Принцип дії схожий з самокатом. Дитинка відштовхується від землі ногами сидячи на сидінні велосипеда.

Обидві ноги стоять на землі і уберігають дитину від падіння. Працюючи двома ногами, дитина досить швидко прискорюється і довго не втомлюється, тому що знаходиться в сидячому положенні.

Крім того, однією з ключових переваг є те, що дитина після ранбайка може відразу кататися на двоколісному велосипеді, їй не потрібно додатково навчатися. Навчитися крутити педалі можна за 1 годину.

Більшість ранбайків ростуть разом з вашою дитиною, тому сидіння регулюється по висоті. Ранбайк служить дитині в середньому 1,5-2,5 року. В даний час існують моделі з 2-х років.

Триколісний велосипед

У Європі та Америці триколісні велосипеди витісняються безпедальними велосипедами (біговелами). 3-х колісні велосипеди вважаються минулим. Тим не менш, в нашому огляді ми розглянемо і цей вид транспорту.

Головне достоїнство тут в зручності батьків. Триколісний велосипед з ручкою приходить на зміну коляски приблизно з одного року. Тобто коли дитина ще не може крутити педалі, але їй вже подобається сидіти на велосипеді і керувати ним. Поступово дитина починає працювати ногами і крутити педалі.

З недоліків можна відзначити те, що на ньому неможливо рухатися швидко і дітям він через якийсь час набридає як транспорт. У той же час при максимальній швидкості і різкому повороті триколісники можуть перекидатися.

Положення малюка не дуже йому зручне і довго крутити педалі просто неможливо. Дитина швидко переростає велосипед. Триколісники, як правило, володіють поганою прохідністю і низькими амортизуючими властивостями. Все це робить їх дуже вимогливими до того покриття, по якому малюку можна їздити.

Двоколісний велосипед із стабілізаторами

Двоколісний велосипед із стабілізаторами (іноді їх називають 4-х колісними) можна купувати дитині тільки з 3-х років. Це пов’язано з об’єктивними деталями конструкції. Потрібні великі колеса і педальний механізм, отже, більш висока посадка і довші ноги малюка. Детальніше про ці особливості читайте тут avtopups.com.ua.

Такі велосипеди дуже подобаються дітям. Вони вже досить швидкі, можна довго кататися без допомоги батьків. Ці велосипеди, як правило, роблять зі спиць колесами і пневматичними шинами.

Головний недолік це стабілізатори. Ви, напевно, не раз бачили, як дитина їде на одному боці, зігнувшись. Стабілізатори не допомагають навчитися тримати рівновагу. Вони допомагають дитині звикнути до високої посадки, допомагають дитині довести до автоматизму крутіння педалей. Але далі стабілізатори потрібно прибирати і вчити дитину тримати рівновагу. Навчання відбувається не завжди просто. Найкращий спосіб підтримувати велосипед за сидіння. Але велосипеди для дітей з 3-х років низькі і підтримувати їх не дуже зручно. Крім того потрібно бігти за велосипедом.

Педальна машина

Педальна машина – ще один різновид дитячого транспорту. Це транспорт для найбільш обережних дітей. У машині дитина абсолютно захищена. Дитина пишається, що в неї є така машина і викликає заздрість інших дітей.

Але машини мають досить велику вагу близько 15 кг і масивні габарити. Справжнє покарання для мами. Вдома такі машини займають багато місця.

Дитині потрібні значні зусилля, щоб розігнати таку махину, тому вони підходять вже для більш дорослих дітей – не молодше 4-х років.

Зараз є мініатюрні педальні машини або квадрацикли невеликої ваги китайського виробництва, де робиться спроба ліквідувати цей недолік. Але такі механізми, як правило, низької якості.

Є й більш легкі новинки, які можна збирати і розбирати, але їх на нашому ринку поки представлено небагато.

У нашому огляді ми розглянули тільки частину найбільш загальних переваг і недоліків дитячого транспорту. У кожній конкретній ситуації і для кожної дитини будуть виходити на перший план ті чи інші речі, тому ми закликаємо Вас дуже уважно поставитися до вибору транспорту для Вашого малятка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...