Як не зіпсувати відносини зі свекрухою?

Gift for mother

Мати чоловіка – свекруха нерідко стає справжнім головним болем для жінки. Навіть якщо відносини спочатку були хорошими, то дуже часто з часом все йде в рознос. І ось через пару років після весілля, невістка зі свекрухою починають ненавидіти один одного.

Чому так відбувається? З багатьох причин. Іноді причиною є психологічний стан свекрухи, яка не може “відпустити” сина, і продовжує його опікати. А іноді самі невістки вільно чи мимоволі провокують розрив відносин зі свекрухою.

Але можна не допустити початку військових дій зі свекрухою, і не отруювати життя своєї сім’ї отрутою чвар і сварок. Отже, як не зіпсувати відносини зі свекрухою, якщо спочатку вони складаються добре?

Живіть окремо і бажано подалі

Як би не було важко – ніколи не з’їжджайтеся ні зі своїми батьками, ні з батьками чоловіка. Молода сім’я повинна жити своїм життям. У молодій сім’ї встановлюються свої правила, свої звички і традиції. Старшому поколінню складно це прийняти, і вони будуть постійно нав’язувати свою думку. І ображатися на вас, що ви не дотримуєтесь їх ради. Ну а того, хто заважає “правильно” жити знайдуть відразу. Для ваших батьків це буде ваш чоловік. Для його батьків – ви.

Побут – дуже живильне середовище для сварок. Ви погано миєте тарілки; смажите на занадто великому вогні; та ви взагалі не вмієте готувати, і т.д. Список можна продовжувати нескінченно.

Тому відразу, можливо ще до весілля, шукайте варіанти для оренди квартири або іпотеки.

Не обговорюйте зі свекрухою недоліки її сина

Навіть якщо ваша свекруха найдобріша жінка, чути неприємні слова про свого сина їй буде неприємно. Для неї він завжди був і буде найкращим хлопчиком на світі. І почути, що він виявляється “слабохарактерний, невдаха, негідник і т.д” для неї буде настільки неприємно, що після перших же подібних откровень ви з улюбленої невістки перейдете в розряд ворогів.

Не посилайтеся на слова своїх батьків, як на вищий авторитет

Батьків, безперечно, треба поважати, і до їхніх порад треба прислухатися. Але не треба протиставляти свекруху і своїх батьків. Для цього варто повністю виключити зі своєї мови такі вирази, як “А ось мої батьки ніколи (завжди) …”, “А ось моя мама …”, “Мої батьки мене попереджали!”, “Праві були мої батьки …” і т. д.

Ви маєте повне право погоджуватися або не погоджуватися або з порадами своєї свекрухи. Але аргументувати свою точку зору краще посилаючись на сторонні джерела, а не тільки на думку своїх батьків.

Доходи і витрати вашої родини – справа тільки ваша сімейна

Не варто обговорювати зарплату, премії та інші доходи зі свекрухою. Також утримайтеся від обговорень своїх витрат.

Зрозумійте, що у різних поколінь різна думка, на що варто витрачати гроші. Тому ваші откровення про те, скільки і на що ви з чоловіком витрачаєте гроші, швидше за все, не знайде розуміння у свекрухи. А через деякий час, у неї складеться про вас негативна думка, що ви “марнотратка, не вмієте розпоряджатися сімейним бюджетом, оббираєте її хлопчика і т.д.”

Якщо тема доходів і витрат все-таки спливла в розмові зі свекрухою, всіляко підкреслюйте, що остаточне рішення про те, куди витрачати і як примножувати блага у вашій родині, приймає виключно ваш чоловік.

Завжди вставайте на сторону чоловіка

Якщо ви опинилися втягнуті у сварку свекрухи з вашим чоловіком, не роздумуючи вставайте на його сторону! Ніколи не приймайте бік свекрухи, навіть якщо ваш чоловік не прав, – повірте, цього вам свекруха ніколи не пробачить, як не парадоксально це звучить. І навпаки, подібну підтримку синові вона оцінить дуже високо. Адже вона сама б кинулася не дивлячись ні на що захищати свого хлопчика (так так! Ваш чоловік для неї в першу чергу її хлопчик!). Так що якщо ви не приймете бік вашого чоловіка, вона розцінить це як зраду вами її сина.

Не питайте ради свекрухи тільки з ввічливості

Ніколи не питайте ради, якщо дійсно не маєте потреби, і не збираєтеся йому слідувати. Подібна ваша поведінка образить навіть сильніше, ніж якщо ви взагалі не запитали б ради.

Будьте ввічливими, але твердими

Завжди намагайтеся бути ввічливою з батьками свого чоловіка. Розумно домовтеся з чоловіком, що всі дипломатичні питання кожен вирішуватиме зі своїми родичами. Іншими словами, якщо вам щось не подобається в поведінці вашої свекрухи, то розмовляти з нею про це повинен ваш чоловік. А якщо не подобається в поведінці тещі, то обговорювати це зі своєю мамою будете ви.

Але якщо ви бачите, що ваш чоловік не здатний ясно донести позицію вашої родини до своєї мами – беріть все в свої руки. Але свої думки до свекрухи намагайтеся донести максимально ввічливо, без скандалів, але досить твердо, щоб не виникло непорозумінь.

Так, якщо вас не влаштовує, що свекруха до вас заходить в гості майже щовечора і сидить по кілька годин, повідомте про це відразу. Скажіть, що ви дуже цінуєте її увагу і підтримку, але ви з вашим чоловіком дуже любите один одного, і хочете частіше бувати наодинці. Ви дуже раді бачити її в гостях, але не більше одного разу на тиждень, а інші дні хотіли б приділяти час своєму чоловікові.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...