• Без категорії

Як не зіпсувати стосунки після пологів?

Як не зіпсувати стосунки після пологів?

Коли проходять хвилюючі дев’ять місяців і дитина з’являється на світ, вся увага батьків направляється на немовля. Але несподівано в їх особистих відносинах виникають проблеми. Як пройти початок батьківського шляху з мінімальними складнощами?

У цей період складності в родині бувають і психологічні, і фізіологічні. Частіше це проблеми сексуального характеру.

Випробування на міцність

Молоді татусі поповнення сімейства переживають як величезний стрес: хтось впадає в тиху депресію, а хтось просто недостатньо розуміє нові правила гри. Одна з причин – зміна режиму і способу життя. Ось вже і немає колишньої свободи, в житті більше рутини, ночами подружжя недосипають, і взагалі їм не вистачає часу ні на себе, ні один на одного.

У чоловіків може народжуватися тимчасова ілюзія, що так тепер буде завжди, і нічого не зміниться. Думки матері близькі до цього, але вони (якщо мова не йде про післяпологову депресію) все ж сприймають новий стан більш гармонійно.

Друга причина – жінки перестають приділяти чоловікам колишню кількість уваги, так як на першому місці виявляється дитина. Тут можуть виникнути різні почуття – від смутку і образ до ревнощів по відношенню до немовляти, що хоч по-своєму нерозумно, але, тим не менш, має підстави. Також з’являється підозра «я в даний момент потрібен не сам по собі, а лише як джерело стабільності та добробуту».

Матері складно зрозуміти, як можна пред’являти до неї вимоги, коли вона і так крутиться цілий день, як білка в колесі. Ревнощі до дитини здаються їй взагалі дикими.

В психіці жінки в той же час відбуваються свої зміни, не до кінця зрозумілі супутнику. Основними темами бесід стають підгузки і годування, часу на спілкування з чоловіком особливо не залишається.

До того ж, жінки, навпаки, відчувають свій героїзм з присмаком жертовності: я мучилася, народжувала, страждала в той час, як він відпочивав удома (якщо він не був присутній при пологах), а тепер сиджу в чотирьох стінах в той час, як чоловік їздить на роботу, спілкується з людьми. В цьому випадку можна збитися на закиди, що часом не мають підстав.

Що думає чоловік? Вона до мене несправедлива. Що думає жінка? Я маю на це право, адже найважче дістається мені.

Ще одну причину можна виразити фразою: мама стає мамою, як тільки дізнається про вагітність, а татові потрібно вчитися бути батьком. Жінка більш підготовлена ​​до появи дитини, у чоловіка абстрактне сприйняття. Зіткнення двох цих позицій може призвести до серйозного конфлікту.

Важливо знати, народження дитини часто пов’язане з системною сімейною кризою. При цьому в групі ризику, перш за все, виявляються пари з сімейним стажем більше трьох років, або, навпаки, ті, хто щойно одружилися. Звички перших вже надто устоялися і їм складніше перебудуватися, а другі ще не встигли дізнатися один одного до кінця і не відчули себе як «окрему пару».

 Повернутися до почуттів

Перша заповідь: пам’ятати, що все це тимчасово, далі буде легше. Дитина підросте, і картина світу стане виглядати трохи інакше. Зрештою, ваш чоловік – це той самий чоловік, який був вам дорогий, а значить, ви подолаєте труднощі.

Розмовляйте зі своїм чоловіком. Необхідно з’ясовувати, що вас найбільшою мірою хвилює, і відповідно пояснювати свої почуття. Головне – не збирати образи і не навантажувати один одного «загальними звинуваченнями»: «ти зовсім мені не приділяєш часу», «ти про мене забула». Використовуйте більше конкретики. Попросіть допомогти чоловіка посидіти з дитиною, поки ви сходите в душ, зробите пілінг і полежите півгодинки на дивані, займаючись легкою медитацією.

Не ігноруйте і побажання чоловіка. У м’якій і конструктивній формі поясніть, що без допомоги вам не впоратися.

До речі, про допомогу. Обов’язково (не перегинаючи палицю) залучайте свого супутника до турбот про дитину. Не бійтеся залишити малюка з татом на годинку, не “забивайте» його ініціатив.

Продовжуйте цікавитися справами один одного.

Якщо ж у вас є помічники-ентузіасти, не соромтеся користуватися їхньою підтримкою. Важливо зараз, хоча б недовго, бувати вдвох, щоб пам’ятати, як це взагалі буває. У перші дні це складно, але в перші місяці вже можливо здійснювати вилазки в кіно і на прогулянки.

Інтим не пропонувати

Відмова жінки від сексу – це те, що стає останньою краплею і штовхає чоловіка до висновків про свою «непотрібність». Перші три-чотири тижні медики з різних причин рекомендують утримуватися від інтимного життя, і це питання відпадає саме собою.

Жінка відмовляється від сексу через загальну втому і пригніченість. Рутина, клопоти, весь час хочеться спати, яке вже тут сексуальне життя!

Є й деякі фізіологічні особливості – самі відчуття від сексу міняються (до речі, це може відчути і чоловік), жінка відчуває хворобливий дискомфорт. Під час вагітності організм працював по-іншому і йому ще треба повернутися в «норму». Комусь для цього треба зовсім небагато часу, а у когось цей процес може займати і до півроку. Відбуваються і гормональні зміни – вироблювані пролактин і окситоцин дещо знижують сексуальний потяг.

Є й причини психофізіологічного характеру. Жінка по-новому відчуває своє тіло, яке часто після вагітності і пологів піддається певним змінам. Список же можливих засобів контрацепції (якщо жінка годує грудьми), дещо звужується – наприклад, виключаються звичні для багатьох оральні контрацептиви. А ночами додається тривога, що дитина потребує уваги.

Якщо мова йде про втому, варто залучити чоловіка до вирішення цієї проблеми, пояснивши мотивування. У вас повинна бути можливість хоча б пару раз на тиждень як слід виспатися і відпочити.

Хворобливі відчуття усуваються за допомогою лубрикантів. Починати можна з малого – просто тактильний контакт, ніжні дотики, оральні ласки. Новий стан – відмінний привід спробувати нові пози, які виявляться найбільш комфортними.
Варто мати на увазі, що у жінки секс відбувається багато в чому «в голові», тому, чим більшою мірою вона зречеться стереотипів і комплексів з приводу власного тіла та іншого, тим легше піде процес. При грамотному підході після пологів секс стає яскравішим і більш насиченим.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...