Як не загубити малюка в людному місці

 Як не загубити малюка в людному місціВи берете дитину з собою в походи по магазинах і супермаркети, на ринки, атракціони, вистави та кіно. Словом, в місця масового скупчення людей. А чи впевнені ви, що ваш малюк знаходиться в повній безпеці? Само собою дитині необхідно пояснити, що вона повинна завжди бути поруч з вами і не відходити далеко. Але чи достатньо цього? Задумайтесь, чи впевнені ви, що малюк не загубиться в натовпі? Чи не зазівається біля яскравої вивіски або вітрини? Не піде з чужими людьми, які пообіцяють відвести його до мами? Чи зможе назвати, у разі потреби, своє ім’я та номер телефону батьків. Чи не спробує самостійно розшукати вас в околицях? Якщо, принаймні, в одному з цих питань ви сумніваєтеся, то поки ваше чадо не готове до виходу в світ. А значить, дана стаття може виявитися корисною.

По одягу зустрічають

Перш ніж іти «в люди» зверніть увагу на верхній одяг спадкоємця. З точки зору безпеки він повинен відповідати двом основним критеріям:

бути добре помітним

і недорогим

Беріть з собою такий одяг, який легко можна побачити здалеку на фоні дорослих брюк, джинсів і колготок. Як мінімум це повинні бути яскраві кольори. Ідеальний варіант – світловідбиваючі вставки або дитяче взуття з «мигалками». Не піддавайтеся спокусі використовувати як «маяк» насиченого кольору шарфик, шапочку або інший невеликий аксесуар. Занадто велика ймовірність того, що, в паніці, крихітка їх просто загубить.

З приводу вартості того, що одягнута на дитину все зрозуміло. Вулицями наших міст ходять найрізноманітніші люди. Не вводьте їх у спокусу зняти з малюка дорогу курточку або відібрати смартфон, завдавши, при цьому, як мінімум серйозну психологічну травму маленькому власнику речей.

Скажи мені, як тебе звати

Обов’язково подбайте про те, щоб дитина добре знала своє ім’я та телефони батьків. Але пам’ятайте, що в критичній ситуації малюк може розгубитися. Тому зробіть так, щоб при ньому завжди була візитка з перерахованими даними. Найпростіше покласти картонку в кишеньку. Можна також пришити до курточки шматочок тканини з потрібним записом, зробити позначки маркером або звернутися в найближчу друкарню, де не важко замовити термопечать наклейок з будь-яким малюнком або текстом, які легко кріпляться до тканини за допомогою праски.

Особливі прикмети

Якщо у вашої дитини є родимі плями, шрами або інші особливості – обов’язково сфотографуйте їх крупним планом і так, щоб було добре зрозуміло, де вони розташовані. Крім того, заведіть звичку перед виходом в особливо людне місце фотографувати малюка у верхньому одязі, наприклад, на мобільний телефон. В разі чого, ви завжди зможете показати людям, як виглядає ваша дитина.

Місце зустрічі змінити не можна

Перед тим, як «пірнати в натовп» домовтеся з малюком, де він буде вас чекати, якщо раптом загубиться. Це має бути прикметне, місце що добре запам’ятовується. Наприклад, вхід в ринок, великий рекламний щит, красивий фонтан в супермаркеті, каса №1, будка чергового по станції метро та ін. Бажано, щоб дитина чекала вас не просто на землі, а залізла на лавку або хоча б на бордюр.

Заздалегідь поясніть, що відлучатися самостійно до вітрин, вивісок, в кафе або туалет категорично заборонено.

Якщо ви не обумовили заздалегідь «місце зустрічі», то малюк повинен чітко розуміти – його завдання повернутися туди, де ви бачилися востаннє, стояти і чекати. Ні в якому разі не бігати по площі або підворіттях. Це завдання батьків.

Ще один важливий момент – чужі люди. Вселіть дитині, що йти з незнайомими не можна ні за яких обставин. Якщо хтось дорослий взяв малюка і потягнув за собою, найкраща тактика – голосно кричати: «Допоможіть! Це чужа людина ».

Поділитися в...

Вас може зацікавити...