• Без категорії

Як не стати жертвою домашнього насильства

Як не стати жертвою домашнього насильства
Багатьом
з нас здається, що проблема домашнього насильства не так вже поширена в сучасному світі. Ну правда, ми ж не в середньовічній Азії живемо. Все навколо давно емансиповано, законодавство підтримує жінок. Про що тут, здавалося б, говорити? Тим не менш, щорічно тисячі дівчат страждають від фізичного насильства в сім’ї, і десятки тисяч від психологічної тиранії. Кожен день від рук чоловіка (офіційного або цивільного) гине 38 жінок. Тобто поки ви будете читати ці рядки, можливо, хтось поруч позбудеться життя. Озирніться навколо. Можливо, серед своїх подруг ви помітите неблагополучні ознаки. І, прочитавши цю статтю, зможете чимось допомогти. А може бути вона буде корисна і вам особисто.

«Ревнує, значить я йому не байдужа», «Б’є, значить любить», «Малятам потрібен тато», «Дітям необхідна строгість», «Це я в усьому винна», «Я нікому не потрібна», «Мені нікуди йти», «Я не хочу жити» … Ви стикалися хоча б з одним з цих тверджень? На жаль, вони не така вже рідкість. Так прийнято, що про домашнє насильство не розповідають. Його терплять роками в повному мовчанні. Тому що соромно і страшно. Тому що здається що ніхто не зрозуміє, а хтось навіть засудить, адже зберегти сім’ю це головне, чи не так …

Виходить замкнуте коло. Потрапити до нього просто. А ось вибратися з роками все складніше і складніше. Чи існують ознаки, за якими можна обчислити домашнього тирана?

На самому початку спілкування його дії можуть здаватися вам проявом турботи і любові. «Він забороняє мені носити міні спідницю», «Він дзвонить кожні 2 години і питає де я» … Але, з часом, ви починаєте відчувати, що повністю підпорядковані людині. Чоловік вирішує, як вам одягатися і яку робити стрижку, де відпочивати і з ким дружити. (Ні з ким, тому, що ваші подруги все часто-густо жінки недостойні, а він хоче, щоб ви залишалися чистою і непорочною).

«Ти така слабка, тому не можеш самостійно приймати рішення», «Ти дурненька, так що краще думати буду я» … Ці сентенції теж спочатку сприймаються як турбота. Насправді вони спрямовані на те, щоб цілком усвідомлено придушити волю жінки. Вселити їй ущербність і залежність. Причому робиться це в завуальованій м’якій формі. Але від цього не перестає бути небезпечніше. Швидше навпаки. З часом, коли жертва «дозріла», тези будуть більш грубими: «як жахливо ти виглядаєш», «ти повна дура», «ти нікому не потрібна така» …

Наступний етап – побиття. Зазвичай вони починаються з легких поштовхів і стусанів, на які жертва не звертає увагу. Потім чоловік б’є дружину по-справжньому. Після першого такого випадку слідують «щирі щиросерді» вибачення з красивими словами, обіцянками любити і букетом квітів. Зазвичай в процесі непомітно проскакує фраза: «Ти ж розумієш, що сама довела мене». Далі в сім’ї запанував мир. Але не надовго. Побиття обов’язково повториться. Причому буде більш жорстоким і вже без особливих сентиментів.

Потім можливі два варіанти подій. Перший – жінка розуміє, що побої не припиняться, але вона настільки залякана, що краще «не доводити» чоловіка. У цьому випадку, на жаль, досить імовірний варіант вбивства. Тому що зупинити тирана «гарною поведінкою» неможливо. Якщо жінка вибирає цей шлях, їй слід бути особливо уважною до слів чоловіка. Зазвичай тиран «попереджає» жертву про свої наміри. Фрази «я вб’ю тебе і дітей», повторювані все частіше і частіше мають стати сигналом до того, що подальше «втихомирення» дружини неможливо, слід негайно бігти з сім’ї.

Другий варіант – дівчина намагається щось зробити: зайняти грошей, пожити у подруги, знайти контакти соціальних служб або звернутися в поліцію. На жаль, часто жінки роблять це непослідовно. У надії, що все можна змінити і чоловік одумається. В результаті, чоловік, відчуваючи, що втрачає контроль над жертвою, переходить до більш активних дій: “Так не дістанься ж ти нікому».

На що слід звернути увагу на стадії знайомства

Він не любить розповідати про своє дитинство.

Іноді тирани бувають занадто залежні від матері, незважаючи на вік.

Він дозволяє собі говорити про жінок погано. «У наші дні всі дівчата брудні, невиховані, хочуть тільки грошей. Всі крім тебе, моя мила »

Чудовим лакмусовим папірцем для тирана буде питання: «Як закінчилися твої попередні стосунки з жінкою». Ви почуєте море бруду, аж до недоліків в інтимній сфері.

Він може проявляти агресію до тварин. (Якщо ваш залицяльник штовхає собаку або кішку ногою на вулиці – це дуже поганий знак)

Він намагається повністю заволодіти вашим часом і увагою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...